vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Helytelen ceruzafogás…mit tegyek?

 

 

From: Lipócziné Ági Játékfarm [mailto:lipoczi.agi@jatekfarm.hu]
Sent: Wednesday, April 5, 2017 10:28 AM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: Helytelen ceruzafogás…mit tegyek?

 

Kedves Intézményvezető!

Fogadja szeretettel ajánlóinkat, mellyel célunk, hogy az esetlegesen nem ismert fejlesztőjátékokat és társasjátékokat bemutassam.

Helytelen ceruzafogás…mit tegyek?

Sajnos sok gyereknél hibásan rögzül a ceruzafogás és az iskolában bizony komoly problémát is okozhat gyermeknek, pedagógusnak és a szülőknek is egyaránt.

Sok esetben az iskolában szembesülünk azzal a ténnyel, hogy gyermekünk rosszul fogja a ceruzát. Vagy azért mert az írás gyakorlásánál már nekünk is feltünik, vagy mert a tanító felhívja rá a figyelmünket. Minél később vesszük észre a helytelen ceruzafogást, annál hosszabb időre van szükség a helyes ceruzafogás kitartó és türelmes kialakításához. ceruzafogás

Mikor kezdjünk figyelni?

A gyerekek másfél-két éves kor körül kezdenek el rajzolni, ekkor még vállból indított nagy, lendületes firkákat, marokra fogott eszközzel. Már ekkor segíthetünk, hogy marokkrétát kínálunk neki, ami mindenképp jó minőségű legyen, hogy gyermekünk élvezze az élénk, harsány színek kavalkádját

Két- két és fél évesen kezdik a hüvelyk és mutatóujjak használatát és már nem marokra fogják, hanem közelítenek a ceruza hegyhez. Ekkor érdemes vastag háromszög ceruzát beszereznünk lehetőleg olyat, aminek nem törik ki a hegye túl könnyen. Természetesen minden gyerekenek más és más a fejlődési üteme, így ne aggódjuk, ha még nem rajzol, vagy nem érdeklik ezek a tevékenységek, hiszen neki valószínű más az érdeklődési köre. Erőltetni semmiképp ne erőltessük, hisz azzal csak megutálni fogja a dolgot és pont ezt nem akarjuk. A cél, hogy élvezze az alkotást. Próbáljunk ki minél több technikát, ami már ebben a korban is sikerélményhez vezeti. Ha azt látjuk, hogy nem helyesen fogja a vastag háromszög ceruzát szépen igazítsuk meg az ujjait, nagyon vigyázva arra, hogy ezt ne úgy tegyük, hogy elmenjen a kedve. Pengeélen tánculunk, hisz jót akarunk azzal, hogy segítünk és büszkén vállon is veregethetjük magunkat, hogy észrevettük, de rettentően ügyeljünk arra, hogy ne szólongassuk állandóan, ne oktassuk örökké.

Tovább a cikkhez: https://www.jatekfarm.hu/blog/helytelen-ceruzafogasmit-tegyek-494

Ceruzafogás javítására ajánlott termékek

Crayon Rocks amerikai, teljesen természetes kavicskréta

https://www.jatekfarm.hu/crayon-rocks

Nathan ceruzafogó:

https://www.jatekfarm.hu/nathan-fejleszto-jatekok-53894-nathan-ceruzafogo-1-darabos-359

 

Húsvéti kedvezményes csomagok:

Az alábbi oldalon náhány kedvezményes árú csomagot állítottunk össze, garanciával, és ajándékkal.

Becsomagoltuk a Húsvétot – kedvezményes csomagok és ajándék itt a linken

 

Szállítás már 790Ft tól! 15000Ft felett ingyenes!

Köszönettel:

Lipócziné Ági

A képet a feladó eltávolította.

Van egy Facebook közösségünk, ahol szeretettel várunk: A Játékfarm Facebook oldalán mindig történik valami. Ha csatlakozol hozzánk, elsők között fogsz az akcióinkról, az újdonságainkról, olvashatsz érdekes híreket, de akár beszélgethetsz is hozzád hasonló érdeklődésű emberekkel. Örülnénk neked, szeretettel várunk. https://www.facebook.com/jatekfarm.hu/?fref=ts

 

 Az Ön e-mail címét nyilvános e-mail cím adatbázisból kaptuk, vagy web-oldalunkon iratkozott fel. Ha nem szeretne több ilyen emailt kapni, az alábbi linkre kattintva egyetlen gomb nyomással törlünk az adatbázisból: Leiratkozás

A képet a feladó eltávolította.