szerda, április 24Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Sent: Monday, September 25, 2017 4:20 AM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: Ötven órás önkéntesség

Tisztelt Igazgatónő, Tisztelt Igazgató Úr!

Engedje meg, hogy a Mária Rádió nevében felhívjuk figyelmét az önök diákjait is érintő és kötelezővé tett ötven óra önkéntesség lehetőségének teljesítésére.

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 6§ (4) szerint: „Az érettségi bizonyítvány kiadásának feltétele ötven óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása. Az érettségi bizonyítvány kiadásához a közösségi szolgálat végzésének igazolását először a 2016. január 1-je után megkezdett érettségi vizsga esetében kell megkövetelni. Közösségi szolgálat: szociális, környezetvédelmi, a tanuló helyi közösségének javát szolgáló, szervezett keretek között folytatott, anyagi érdektől független, egyéni vagy csoportos tevékenység és annak pedagógiai feldolgozása.”

A Mária Rádió készen áll arra, hogy diákokat foglalkoztasson önkéntesként a fenti jogszabály keretében,amelynek során a diákok megismerhetik a Mária Rádió számos munkaterületét, tapasztalatot szerezhetnek az izgalmas  rádiós munkában.

Munkaterületeink a következők:

• műsorügy (műsorral kapcsolatos telefonos szervezés, idősebb riportalanyok stúdióba kísérése…)
  • technika (zenei műsortár rendezése…)
  • adminisztrációs feladatok (telefonálás, adatrögzítés)
  • terjesztés (utcai magazinrendelés gyűjtés, városi rendezvényeken szórólapozás, futárrendszerbe való bekapcsolódás…)

A jelentkező diákok az alábbi Mária Rádió stúdiókban kapcsolódhatnak be önkéntességükkel a választott munkaterület aktuális munkájába:

• Budapest, Mór, Várpalota, Veszprém, Ajka, Celldömölk, Pápa, Sárvár és Cegléd

Az önkéntes foglalkoztatás alapját képező Együttműködési Megállapodás tervezetét ezen a linken találja meg.

Megkeresésüket és kérdéseiket Siklósi Bernadett munkatársunk várja a siklosi.bernadett@mariaradio.hu&nbsp;e-mail címen és a 06-30-791-8114-es telefonszámon.

Hálásan Köszönjük!
Mária Rádió Magyarország

A képet a feladó eltávolította.