hétfő, április 15Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél – Shakespeare és Arany (kiállítás); Szavalóverseny – MEGHOSSZABBÍTOTT JELENTKEZÉS!; Plakátkiállítás, finisszázs; Őszi ARANYlás Parti Nagy Lajossal és Molnár Krisztina Ritával; Ki őrzi meg az internetet? (előadások)

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, October 2, 2017 1:44 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] Shakespeare és Arany (kiállítás); Szavalóverseny – MEGHOSSZABBÍTOTT JELENTKEZÉS!; Plakátkiállítás, finisszázs; Őszi ARANYlás Parti Nagy Lajossal és Molnár Krisztina Ritával; Ki őrzi meg az internetet? (előadások)

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. október 2.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Kiállítás Shakespeare összes műveinek első magyar kiadásáról

Kiállításmegnyitó
2017. október 5. 17 óra
Színháztörténeti Tár – a Zeneműtár katalógusterében

A magyarországi Shakespeare-kiadás koncepciójának kitalálója, a munka szakmai tartalmának, biztosítékainak kimunkálója Arany János volt. A kiadás történetét és Arany ebben betöltött szerepét, valamint Shakespeare-fordításait mutatja be kiállításunk az Arany-emlékévhez kapcsolódóan.
A tárlat 2018. január 31-ig látogatható.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Arany János-szavalóverseny – MEGHOSSZABBÍTOTT JELENTKEZÉS!

Pályázati felhívás – nevezés: október 9-ig!
Területi döntők: 2017. október 16. és november 16. között
A hét területi döntő: Budapest, Győr, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs, Szeged, Székesfehérvár

Október 9-ig minden magyarországi és határon túli iskola egy-egy diákot nevezhet két korcsoportban (felső tagozat és középiskola) az ország legnagyobb Arany János-szavalóversenyének területi döntőibe. A területi döntőkből 3-3 diák kerülhet az országos döntőbe, melyet 2017. november 25-én egy egész napos tematikus rendezvény részeként, az ARANY JÁNOS CSALÁDI NAP keretében tartjuk az Országos Széchényi Könyvtár dísztermében Budán, a Várban. A verseny fővédnöke Kányádi Sándor költő.

További részletek

Az Arany János Családi Nap eseménye az Országos Széchényi Könyvtár facebook-oldalán.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Karády Katalin legismertebb dalaival búcsúztatjuk plakátkiállításunkat

Kiállításfinisszázs
2017. október 7. 16 óra
6. emeleti Ars Librorum kiállítótér

Zárórendezvényéhez ér A magyar hangosfilm plakátjai 1931–1944 című kiállításunk. A nagysikerű tárlat finisszázsán a szakmai tárlatvezetések mellett bemutatjuk Péter Zsolt színháztörténész Ne kérdezd, ki voltam – Karády Katalin, a díva emlékére című kötetét. Ennek kapcsán kerekasztal-beszélgetés keretében idézzük fel a magyar hangosfilm kezdetének emlékezetes pillanatait. Hiszen ki ne gondolna nosztalgiával a Meseautó, a Hyppolit, a lakáj vagy a Dunaparti randevú című filmekre?
A záróeseményen Barbinek Péter színművész híres filmjeleneteket elevenít föl, Gallusz Nikolett énekes, színművész előadásában pedig Karády Katalin legismertebb dalai szólalnak meg.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Őszi ARANYlás Parti Nagy Lajos és Molnár Krisztina Rita kalauzolásával

Tárlatvezetés
2017. október 13. 18 órától 20 óráig
V. szinti Ereklyetér, VI. szinti Manuscriptorium és Díszterem

Parti Nagy Lajos költő exkluzív tárlatvezetést tart a nemzeti könyvtár bicentenáriumi Arany János-kiállításán. A tárlat vizsgálja az Arany János-i költészet hatását is, amelynek keretében 200 kortárs költő, író reflektált Arany költészetére, többek között Parti Nagy is. A vezetéssel egy időben Molnár Krisztina Rita költő „Szószövésre” várja az érdeklődőket. Az íróműhelyben olyan kérdésekre keressük a választ, hogy miként lehet megragadni és leírni gondolatokat, érzéseket, élményeket, hangulatokat; hogyan lehet szavakba önteni egy dallamot, egy tájat, egy tárgyat; és hogy mi módon lehet megtalálni a megfelelő formákat és kifejezéseket. A programra előzetes regisztráció szükséges a jelentkező pontos nevének és életkorának megadásával a pr@oszk.hu e-mail címen.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.404 Not Found – Ki őrzi meg az internetet?

Szakmai nap
2017. október 13. 10 órától 13 óráig
VI. emeleti Díszterem

404 Not Found – Ki őrzi meg az internetet? címmel szakmai napot tartunk a közgyűjtemények online tartalmainak archiválásával kapcsolatos feladatáról. Az első két órában négy vitaindító előadás hangzik el, melyeket kötetlen beszélgetés követ az elhangzott témákról, az előadók részvételével. A rendezvény iránt érdeklődőktől kérjük, hogy részvételi szándékukat jelezzék Visky Ákos László kollégánknak a visky.akos.laszlo@oszk.hu e-mail címen.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.