péntek, április 19Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

From: Andrea Nagy Varga [mailto:andinagyvarga@gmail.com]
Sent: Wednesday, October 25, 2017 7:24 PM
Subject: Osztálykirándulás az ezeréves határhoz – Gyimesek, Erdély

Tisztelt Titkárság! Tisztelt Iskola!

Engedjék meg, hogy egy csodálatos helyet ajánljak iskolájuk figyelmébe.

Az ezeréves határ közvetlen közelében, Erdély legkeletibb településén, a Gyimesekben van egy

birtok, amely életre szóló élményt hagy a látogatójában. Ez Hargita megyében Büklokán a Piposz birtok,

illetve a Piposz tábor, amit szeretnék önöknek ajánlani osztálykirándulás, nyári tábor szervezéséhez.

A mellékelt linkeken sok szép fotó is látható.

Néhány programlehetőséget leírok, természetesen személyre/osztályra/ szabott egyéni programterv készítésében

is szívesen segítséget nyújtunk, de lehet csak a gyalogtúrázni, élvezni a gyönyörű tájat.

Alkalmas 3-4 napra de akár egy hétre is a sok látnivalót tekintve.

Az útirány Csíkszereda-Csíkszépvíz-Gyimesfelsőlok, s miután elhagyták e települések között kiépített szerpentineket,

és az utolsó fordulónál eléjük táruló szemet gyönyörködtető látványt is, jobbra letérve a Gyimesek első kis településére,

Bükkloka felé folytatódik az utazás. Körülbelül négy kilométer után megérkeznek a PIPOSZ-BIRTOK haragos zöld fenyvesekkel,

messze kéklő hegyekkel körbezárt vendégházaihoz.

48 fő a tábor befogadóképessége, szállás és napi három étkezés ára 5000 ft/fő naponta.

Bármilyen további információval szívesen állok rendelkezésükre.

Üdvözlettel

Nagy Varga Andrea

Érdeklődni telefonon: 0630 919 88 68

Programlehetőségek a közelben:

– Piposz túra: Lehet túrázni a Tatros forrásához, a Szellő tetőre, valamint a csoport erőnlétét figyelembe véve hosszabb túra is szervezhető.

– Gyimesbükk, 1000 éves határ, Rákóczi vár romjai. Ez a kirándulás rövidebb időt igényel. A birtoktól 30 km-re helyezkedik el, belépőjegy nincs.
Útközben érdemes meglátogatni a Gyimesfelsőlokon lévő Szent Erzsébet Líceumot ahol Berszán atya kérésünkre mesél az ott tanuló gyermekek életéről és az iskola megalapításáról.
Piposz pékség látogatása, ahol a különleges erdélyi "vert" kenyeret készítik
Ez a kirándulás nem vesz igénybe egész napot, így délelőtt reggeli után lehetőség van a birtok területén lévő tanya épület megtekintésére, ahol az érdeklődök nyomon követhetik a sajt

készítésének mozzanatait, valamint a korán kelők a fejést is.

– Békás-szoros, Gyilkos-tó: 125 km-re van a birtoktól, belépőjegy nincs.
Útközben: Madéfalvi emlékmű, Maros forrása, gyergyói-vízimalom
A Békás-szorosnál lehetőség van fotózni és az útközben látható vízeséseket, sziklaképződményeket megtekinteni, valamint a szoros tagolásával megismerkedni.

A Gyilkos-tónál a legenda megismerése után szintén lehetőség van fotózni, ebédelni, vásárolni, sétálni a tó körül.

– Csíkszereda: 30 km-re van a birtoktól, belépőjegy a Mikó várnál van, melynek összege 8 lej.
Indulás reggeli után, első állomás  Csíksomlyó Kegytemplom, majd a borvízforráshoz indulunk, ha igény van rá a gerincre is fel lehet menni, ahol Pünkösdkor a magyarok összegyűlnek.

Majd Csíkszereda, ahol lehet ebédelni és ebéd után az Angyalkás templomot megtekinteni, majd a Mikó-vár termeit megnézni. ez egy egész napos program, szép és tartalmas.

-Érdemes a haza vezető úton megállni Szejkefürdőnél, itt a székely kapuk alatt sétálva eljutunk Orbán Balázs sírjához. Farkaslakán a Trianon emlékmű, valamint a Tamási Áron sírja és szülőháza,

majd Korondon a kirakodó vásárt megtekinteni.

Parajdi sóbánya is szép látványosság itt a belépő idén 22 lej (kb 1500 ft), de jövőre valószínű 25 lej (kb 1700 ft) esz.

– Szent Anna tó: A birtoktól 90 km-re található
A tó mellett található a mohos tőzegláp, ami tavasszal gyönyörű látványt nyújt. Itt a belépő 5-10 lej (kb. 350 -670 ft) körül van.

-Útközben van Tusnádfürdő ami szintén gyönyörű hely. A birtoktól 60 km-re található. Tusnádon lehetőség van a kalandpályát is kipróbálni.