péntek, április 19Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Szülői Akadémia – Gyermekcsínytől a bűncselekményig

Időpont: 2020. február 27. – 18.00

Az interaktív előadást Szücsi Gábor (rendőrfőhadnagy, iskolai bűnmegelőzési tanácsadó), Fogarasi Ottó (óvodai, iskolai szociális segítő), valamint Olgyay Klára (óvodai, iskolai szociális segítő) tartja.

A programon arra a kérdésre szeretnék választ adni, hogy

Mikor tekinthetünk egy magatartásra még fiatalkori csínyként, és mikor minősül a tett már büntetendő, törvénybe ütköző cselekménynek?

A gyerekek sokszor rivalizálásból, bátorságuk kipróbálásából kerülnek olyan helyzetbe, mely egész életükre árnyékot vethet, derékba törheti karrierjüket, de akár végzetes kimenetelű is lehet.

Sokan nem is tudják, hogy milyen keskeny a határ a gyermekcsíny és a bűncselekmény között… Pedig ha a gyermek a bűncselekmény elkövetésekor a tizenkettedik életévét betöltötte, akkor az már büntetőjogi felelősségre vonást jelent.

Várjuk a szülőket, valamint a 7. és 8. osztályos gyerekeket!

A rendezvényen való részvételhez regisztráció szükséges, hogy tervezni tudjunk a létszámmal, ezért, ha egy családból többen is jönnének, mindenkit külön regisztráljanak!