péntek, április 19Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Adatkitöltő lap a jelentkezési lap előállításához!

Tisztelt Szülők!

Az Oktatási Hivatal megnyitotta

a KIFIR elektronikus adatlapkitöltő programfelület

• az általános iskolák számára,
  • és a szülők számára.

Ezzel megkezdhető a 2020/2021. tanévre vonatkozó középiskolai jelentkezések fogadása.

A program idén új funkcióval egészült ki, amely megkönnyíti a 8. évfolyamos tanulókkal kapcsolatos felvételi adminisztrációs folyamatot. Az általános iskola és a szülők/tanulók közötti kommunikáció elősegítésére egy interneten elérhető adatbegyűjtő lap előállító alkalmazást hoztunk létre.

Ezért a szülőknek két lehetőség áll rendelkezésükre.

1. A Szülői adatbegyűjtő alkalmazás – KIFIR rendszer új programfelületén – a szülők elektronikusan, PDF dokumentumként elmenthető és nyomtatható formában is előállíthatják az adatbegyűjtő lapot, melyet az általános iskolának kell benyújtani. (ennek segítségével az általános iskola át tudja emelni az adatokat a felvételi lapok előállításához!)
  2. A kézzel kitölthető „Általános iskolai adatbegyűjtő lap középfokú iskolai jelentkezéshez” című nyomtatvány a hagyományos íróeszközökkel, elmúlt évekhez hasonlóan.

Véleményünk szerint az új alkalmazás használatával jelentősen csökkenthetők az iskola adatrögzítési feladat, és az adatbegyűjtő lap kitöltése a szülők számára egyszerűbbé válik, emellett – a programba beépített ellenőrzések révén – elkerülhetők a kézi kitöltés során előforduló leggyakoribb kitöltési hibák is.

A héten egyik nyolcadikos diákunk szüleivel ezt a rendszert teszteltük és ajánljuk mindenkinek.

Az iskola a szülői programban előállított adatbegyűjtő lapon lévő, bal felső sarokban található 8 jegyű egyedi azonosítókód segítségével tudja importálni a szülők által bevitt adatokat.

A szülők a Szülői programot a következő linken keresztül érhetik el:

Az alábbiakat javasoljuk:

1. A program súgó gombjára kattintva töltsék le, és tanulmányozzák át a felhasználói útmutatót.
  2. A szülők a felhasználói útmutatóban leírt módon rögzítsék a tanuló személyes, értesítési és továbbtanulási adatait a programban.
  3. Nyomtassák ki és írják alá az elektronikusan előállított adatbegyűjtő lapot.
  4. Küldjék be az általános iskolába január 27-én, hétfőn a kitöltött és aláírt adatlapokat.

Figyelem!

Ez még nem a jelentkezési lap!

Ez egy adatbegyűjtő lap, ami alapján az általános iskola készíti el a felvételi jelentkezési lapot, melyet majd szintén alá kell írni a szülőknek.

Amennyiben gondot okoz az elektronikus adatbegyűjtő lap interneten történő kitöltése, lehetőség van a papíralapú adatlap kitöltésére.

Kérjük január 24. péntekig jelezze, aki kér papíralapú nyomtatványt!

Előre is köszönjük a segítségüket!

Tisztelettel:

Sillye Gergely