„Ó szép Jézus ez új esztendőben légy híveidben!
Ó Mária, esedezzél értünk, édes reményünk!
Hogy ez új esztendőben, minden ügyeinkben
lehessünk Jézus drága kedvében.”

(Éneklő Egyház 55)

Tisztelt Szülők!

Sok szeretettel köszöntjük Önöket a 2017-es év januári Hírmondójával.

2016. november 21-én tartottuk nyílt napunkat leendő elsős tanulóinknak és családjaiknak. Az érdeklődők mindkét osztályban megtekinthettek egy-egy órát, majd a szülőknek az ebédlőben tartottunk rövid tájékoztatót. A kis elsősök beiskolázása február 11-én, szombaton a családi iskolakóstoló nappal folytatódik, ezt követően négy hétfő délután (febr. 13., febr. 20., febr. 27., márc. 6.) játékos iskola előkészítő foglalkozásokat tartunk számukra. Kérjük, adják hírül ismerőseik körében, hogy az iskolaválasztás előtt álló családok értesüljenek a néris beiskolázási programokról.

2016. november 25-én tartottuk nyelvi délutánunkat, és a hagyományos Katalin-bált. Az előző évek hagyományait követve, a Katalin-bálra belépőként kért 1 kg tartós élelmiszer gyűjtésével kezdtük adventi jótékonysági adománygyűjtési akciónkat. A 17 doboz adományt a Caritas Hungarica munkatársa vitte el iskolánkból december 19-én. Köszönjük, hogy idén is sokan csatlakoztak kezdeményezésünkhöz, és így sok rászoruló család asztalára jutott ennivaló karácsony ünnepén.

2016. december 9-én tartottuk a Luca-napi készülődést, kézműves foglalkozásokat és a vásárt. A gyerekek által nagyon kedvelt Luca-nap idén is jó hangulatban telt, sok nagyszerű portéka készült a foglalkozásokon, valamint a szülők szorgalmasságát is tükrözte az osztályok standjainak sokszínűsége.

2016. december 14-én, szerdán tartottuk iskolánk művészeti csoportjainak szokásos karácsonyi hangversenyét. Fellépett a 3-4. évfolyamosok Kicsinyek Kórusa, a felső tagozatosok Mezzoforte Kórusa, a tanári karral kibővült, régi növendékek Tutti al Fine Kórusa, a Dúdoló és Csicsergő Népdalkörök, valamint iskolánk csengős csoportjai.

2016. 12. 20-án tartottuk az iskolai- és osztálykarácsonyi ünnepségeket.

2016. december 15-én, csütörtökön iskolánk adott otthont az EKIF igazgatósági értekezletének, és karácsonyi ünnepségének. Megtiszteltetésnek tekintjük, hogy ez a fontos esemény a Nériben került megrendezésre. A 4. b osztályosok (felkészítőjük: Egyháziné Marthi Katalin), valamint a nyolcadikos csengőseink adtak hangulatos műsort a megjelent igazgatóknak, főigazgatónknak, helyettesének, a tanügyigazgatónak, valamint a fenntartó valamennyi munkatársának.

Köszönetünket fejezzük ki az SZMK első félévben nyújtott segítségéért , valamint Bánháziné Áginak ezen események megszervezéséért, koordinálásáért! Köszönjük az iskolai eseményekre sütött sok-sok süteményt (udvar átadása, az új telek rendezése, Katalin-bál, az Ukrajnából érkezett csoport megvendégelése, Luca-nap). Köszönjük, hogy idén is szép meglepetést okoztak a gyermekeknek Mikulás-napon. Kiemelten köszönjük az őszi udvarrendezést, ahol külön megemlítjük Bizton Csabát, aki a földmunkákban, a konténerekkel kapcsolatos teendőkben nyújtott önzetlen segítséget.

Isten áldását kérjük minden segítő kézre!

Az étkezési díjakról

Tájékoztatjuk Önöket, hogy minden közétkeztetésben részesülő diák kap állami támogatást, azaz senki sem fizeti a 100%-os étkezési térítési díjat.

A kedvezmény nélkül étkező diák szülei is csak a nyersanyag árat, 90%-ot fizetnek, 10%-ot tesz hozzá az állam.

A törvény értelmében viszont, a hiányzóként beírt tanuló le nem mondott ebédje után járó állami hozzájárulást nem kapjuk meg. A le nem mondott ebédet a szolgáltató kiszállítja, és az iskola köteles neki saját forrásából kifizetni az egyébként alanyi jogon járó állami támogatást.

A fent leírtak miatt kérjük Önöket, hogy gyermekük hiányzása esetén az ebédet minden esetben legyenek szívesek lemondani. Fontos, hogy már a hiányzás első napján reggel 9 óráig mondják le a következő napi ebédet.

100%-os ár mellett egy hétre 335 Ft-ot, 50%-os étkezési térítés esetén egy hétre iskolánknak 1560 Ft-ot kell kifizetni minden egyes le nem mondott ebédért.

A tavalyi tanévben a gyermekek hiányzásakor le nem mondott ebédek után több százezer forintot kellett kifizetnünk.

Együttműködésüket köszönjük!

E-napló

Második félévben teszt-üzemben bevezetjük az e-napló használatát. Az ezzel kapcsolatos tájékoztatást a honlapon megtalálják, az e-napló menüpont alatt.

Előretekintő:

• Nyolcadikosaink január 21-én, szombaton írják a központi írásbeli felvételit. Ez a továbbtanuláshoz szükséges írásbeli vizsga komoly megmérettetés, fontos állomás a tanulóink életében. Imádkozzunk értük!

• 2017. 01. 20-án van a félév zárása. A félévi értesítőket január 27-én, pénteken viszik haza tanulóink.

• 2017. 01. 23-án tartjuk a félévi osztályozó értekezletet. Ezen a napon összevont napközi ügyeletet tartunk.

• 2017. 01. 30-án tartjuk a féléves nevelési értekezletet. Ezen a napon is összevont napközi ügyeletet tartunk.

• 2017. 02. 11-én tartjuk a családi iskolakóstolót. 8.45-kor várjuk a családokat iskolánkba. A program kb. 12.00 óráig tart. Ezt követően négy hétfőn előkészítő foglalkozásokat tartunk leendő elsőseinknek. Ezek időpontjai: febr. 13., febr. 20., febr. 27., márc. 6. A foglalkozások minden hétfőn 17.00 órakor kezdődnek. Kérjük, jelezzék programsorozatunkat ismeretségükben azon családoknak, ahol iskolaválasztás előtt állnak!

• 2017. 02. 23-án, csütörtökön tartjuk az alsósok farsangját, 2017. 02. 24-én, pénteken pedig a felsősökét.

• Idén is folytatjuk a Szülői Akadémia sorozatunkat. Ennek első állomása 2017. 02. 22-én, szerdán 17.00 órakor lesz. Téma: újraélesztés, előadóink: Dr. Szigeti Zsolt és Dr. Demeter Gabriella.  Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Alapítványi befizetések

2016. november hónapra