szombat, május 25Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Arany János-emlékév 2017. Országos szaval óverseny és kiállítás a nemzeti könyvtárban

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Wednesday, April 26, 2017 1:58 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [Arany János-emlékév 2017] Országos szavalóverseny és kiállítás a nemzeti könyvtárban

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Arany-szavalóverseny és Arany-kiállítás

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Kedves Tanárkollégák!

Az Országos Széchényi Könyvtár által meghirdetett Arany János-szavalóversenyre és a 2017. április 28-án megnyíló Arany János-kiállításra szeretnénk felhívni a figyelmüket az Arany János-emlékév 2017 kapcsán.
A szavalóverseny hét területi döntőjébe 2017. október 2-ig nevezhet minden iskola egy-egy diákot két korcsoportban, kiállításunkra pedig várjuk az iskolai csoportok jelentkezését.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Te aranyok Aranya!”
Arany János-szavalóverseny

A hét területi döntő: Budapest, Győr, Miskolc, Nyíregyháza, Pécs, Szeged, Székesfehérvár
2017. október 14. és november 17. között

A területi döntőkből korosztályonként 3–3 diák kerülhet az országos döntőbe, melyet 2017. november 25-én egy egész napos tematikus rendezvény részeként, az ARANY JÁNOS CSALÁDI NAP keretében tartjuk az Országos Széchényi Könyvtár dísztermében Budán, a Várban. A versenybe minden versenyzőnek két, fejből mondott Arany-művel, ill. részlettel kell készülnie. Az egyiket a mindkét korosztálynak külön-külön megadott listából (felső tagozatosok, középiskolások) kell kiválasztania, a másik, a szabadon választott mű, lehet Arany János bármely műve, ill. annak részlete (lírai művek, balladák, epikus művek, illetve azok részletei).

További részletek, valamint letölthető nevezési lap és a teljes pályázati felhívás letölthető változata

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Más csak levelenként kapja a borostyánt…” Kincsek, kultusz, hatástörténet; kiállítás

Országos Széchényi Könyvtár
2017. április 28. és 2017. november 25. között

A multimédiaelemekkel kísért interaktív tárlat központi eleme a Toldi-trilógia kézirategyüttese. A Toldi, a Toldi estéjének két teljes kéziratvariánsa és a Toldi szerelme tisztázott példánya eredetiben látható a kiállításon, miként számos más, az életpálya fontos művének kézirata, így pl. a Családi kör, a Híd-avatás, a Vörös Rébék és a Buda halála. A látogatók bepillantást nyerhetnek a költő akadémiai munkájába, a Petőfivel való levelezésébe, megtekinthetik a híres Petőfi-rajzokat Arany Jánosról, illetve a Csonka-toronyról.
A kiállítást múzeumpedagógiai foglalkozások kísérik, melyek díja – a kedvezményes csoportos belépőjegy 600 Ft/fő mellett – 3000 Ft/csoport. A foglalkozások ideje: szerda, csütörtök és péntek a kiállítás ideje alatt, 10 és 19 óra között. Előzetes bejelentkezés szükséges. Érdeklődni és jelentkezni Andrási Erika múzeumpedagógus munkatársunknál andrasi.erika@oszk.hu címen lehet.

A kiállításról bővebben
A múzeumpedagógiai programokról bővebben

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította. oszk.hu

A képet a feladó eltávolította. nka.hu

A képet a feladó eltávolította. emmi.hu

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.