szombat, május 25Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Diák Etikai Kódex

„Gyakorta hallhatjátok tanáraitok intelmeit az iskolában, szüleitek féltő, gondoskodó szavait otthonotokban, amelyek végső kicsengése mindig ugyanaz.
Legyetek jók, ha tudtok!
De mit jelent jónak lenni?! Ennek megfogalmazásában igyekszünk segítséget nyújtani nektek és szüleiteknek ezzel a kiadvánnyal, amit tanáraitok állítottak össze. Ha csak akkor forgatjátok lapjait egyedül vagy hozzátartozóitokkal, ha bajban vagytok vagy éppen nehéz döntés előtt álltok, reményeink szerint már el is értük célunkat. Katolikus iskolába járni nem csupán külsőségekben, szokásokban való különbözőséget jelent. Mindaz, amiről a hittanórákon hallunk, tanulunk, nem maradhat csak egy szép gondolat vagy ideál! Életünkben, az iskolában, kapcsolatainkban, tetteinkkel kell megvalósítani azokat.
Sose feledd! Te értéket képviselsz azzal, hogy ezt az iskolát választottátok szüleiddel!…”

A teljes Diák Etikai Kódex letölthető INNEN.