csütörtök, június 20Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Az esztelen űrverseny áldozata lett a szovj et űrhajózás első mártírja

 

 

From: Múlt-kor.hu Hírlevél [mailto:hirlevel@mult-kor.hu]
Sent: Thursday, April 27, 2017 8:20 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: Az esztelen űrverseny áldozata lett a szovjet űrhajózás első mártírja

 

Múlt-kor hírlevél - 2017. április/4.

 

 

Turullal a gáton

Turullal a gáton

Történeti művekben elfogadott az az állítás, hogy a Horthy-korban, az 1939-es honvédelmi törvénnyel létrehozott munkaszolgálat olyan egyedülálló és lényegében előzmények nélküli intézmény volt, amely a második világháborúban tömegesen a zsidók (vagy a hatályos törvények szerint annak minősülők) ellen, kisebb részben a nemzetiségek és a nemkívánatos, rendszerellenesnek minősített elemek (politikai elítéltek, egyes kisegyházak tagjai) ellen irányult. Kevéssé ismert, hogy már 1935-től létezett munkaszolgálat Magyarországon, hasonló szervezetben, igaz, önkéntes formában és alapvetően más ideológiai célok mentén.

Szécsényi András cikkét keresse a Múlt-kor tavaszi számában

 

 

Már a világ bármelyik pontjáról elérhető a Múlt-kor magazin

Már a világ bármelyik pontjáról elérhető a Múlt-kor magazin

Nincs többé magas postaköltség, bizonytalan, elhúzódó kézbesítés, elvesző csomag.

Mostantól digitálisan is előfizethet a Múlt-kor történelmi magazinra, illetve
szabadon válogathat archívumunkból is. Töltse le még ma okos eszközeinek bármelyikére a magazint.

Részletek és előfizetés

 

 

Fizessen elő a Múlt-korra most még nagyobb kedvezménnyel!

Fizessen elő a Múlt-korra most még nagyobb kedvezménnyel!

Válassza megújult megrendelési felületünkön a bankkártyás fizetési módot, és egyéves előfizetés esetén a 4. lapszámot ingyen adjuk!

 

 

 

ERRŐL ÍRTUNK A HÉTEN

	Építkezési terület alatt feküdt a nagy szakállú orosz tábornok

Építkezési terület alatt feküdt a nagy szakállú orosz tábornok

Egy orosz tábornok földi maradványait tartalmazó koporsóra bukkantak régészek egy, a törökországi Ardahan tartományban folyó építkezésen. A tisztet a keresztény hagyományoknak megfelelően temették el. 

 

 

10 tény az emberáldozatokról

10 tény az emberáldozatokról

A tenochtitláni Nagy Piramis 1487-es felavatása során a különböző becslések szerint 10-80 ezer embert áldoztak fel. A szerencsétleneknek nem csupán levágták a fejét, de a szívüket is kivágták. Az aztékok életében fontos helyet foglalt el a véráldozat. 

 

 

10 kevésbé közismert tény Albert Einsteinről

10 kevésbé közismert tény Albert Einsteinről

1919. február 14-én mondták ki a válást Milevával, négy hónappal később pedig oltár elé kísérte Elsa Löwenthalt, aki első unokatestvére volt anyai ágon (a fizikus édesanyja testvérének a lánya), apai ágon pedig másod-unokatestvérek voltak (édesapáik szintén unokatestvérek). 

 

 

Mégsem nyílvessző okozhatta Ötzi halálát

Mégsem nyílvessző okozhatta Ötzi halálát

Amióta Ötzi mumifikálódott holttestét 1991-ben megtalálták, a kutatók fáradhatatlanul igyekeznek kideríteni, hogyan halhatott meg a kora rézkori vadász. A gleccsermúmián végrehajtott legújabb elemzésekből az derül ki, hogy Ötzi nyílvessző okozta sebe és fejsérülései nem bizonyultak halálosnak. 

 

 

Ijesztő fotók a fogászat korai történetéből

Ijesztő fotók a fogászat korai történetéből

Ma már számos modern találmány, érzéstelenítő, fertőtlenítő, szakértelem, stb. könnyíti meg a fogorvosok munkáját, ennek ellenére még mindig ódzkodva lépjük át a rendelő ajtaját. Pedig mennyire boldogok lehetünk, hogy nem 100-120 évvel ezelőtt fájdult meg a fogunk.

 

 

Milliók életét mentette meg, mégis tömeggyilkosnak tartják a Nobel-díjas „Doktor Halált”

Milliók életét mentette meg, mégis tömeggyilkosnak tartják a Nobel-díjas „Doktor Halált”

Kevés történelmi személy rendelkezik bonyolultabb örökséggel Fritz Habernél. A német születésű kémikust a mezőgazdaságot átalakító, és közvetve több millió emberéletet megmentő ammóniaszintézis ellenére sokan tömeggyilkosként kezelik. 

 

 

Az esztelen űrverseny áldozata lett a szovjet űrhajózás első mártírja

Az esztelen űrverseny áldozata lett a szovjet űrhajózás első mártírja

Ötven éve, 1967. április 24-én történt a szovjet űrhajózás első emberéletet követelő balesete: a világűrből visszatérő Szojuz-1 ejtőernyője nem nyílt ki, a lezuhant és kigyulladt kabinban életét vesztette Vlagyimir Komarov űrhajós.

 

 

további történelmi hírek, érdekességek

 

 

Extra tartalmakért kövessen minket közösségi oldalainkon.

 

 

Hol kapható a magazin?

Ha nem találja, vagy csak nehezen tudja beszerezni a Múlt-kort, akkor az alábbi linken megkeresheti, hol kapható

Megnézem, hol van legközelebb

 

 

Kapcsolat

A Múlt-kor hírlevelével kapcsolatos esetleges kérdéseit az info@mult-kor.hu címen várjuk. Kövessen minket Facebookon, Twitteren, Tumblren, valamint blogunkon is!

 

Ezt a hírlevelet a(z) igazgato@neriiskola.hu címre küldtük, mivel Ön feliratkozott a hírlevél listánkra.
A hírlevélről való leiratkozáshoz, kérjük kattintson ide.

A képet a feladó eltávolította. nlstat