csütörtök, június 20Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

10 bizarr haláleset a középkorból

 

 

From: Múlt-kor.hu Hírlevél [mailto:hirlevel@mult-kor.hu]
Sent: Thursday, April 20, 2017 8:23 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: 10 bizarr haláleset a középkorból

 

Múlt-kor hírlevél - 2017. április/3.

 

 

„...hason fekve, hátat fordítva...”

„…hason fekve, hátat fordítva…”

Ragyogó kék ég, színes virágokkal tarkított zöld fű, simogató napsütés, virágillat, madárcsicsergés – a május a szabadság, a kiszabadulás ideje. Piknikezni a szabad ég alatt, pokrócon feküdni a földön, szánkban egy hosszú fűszállal bámulni a bárányfelhőket, elhagyni a megszokásokat, felszabadulni a konvenciók alól. Hogy aztán újra visszatérjünk, ahogy mondani szokták, a „megszokott kerékvágásba”, mintha mi sem történt volna – vagy azért mégsem. Dióhéjban összefoglalva ez a Majális gondolati háttértörténete.

Romek Dóra cikkét keresse a Múlt-kor tavaszi számában

 

 

Már a világ bármelyik pontjáról elérhető a Múlt-kor magazin

Már a világ bármelyik pontjáról elérhető a Múlt-kor magazin

Nincs többé magas postaköltség, bizonytalan, elhúzódó kézbesítés, elvesző csomag.

Mostantól digitálisan is előfizethet a Múlt-kor történelmi magazinra, illetve
szabadon válogathat archívumunkból is. Töltse le még ma okos eszközeinek bármelyikére a magazint.

Részletek és előfizetés

 

 

Fizessen elő a Múlt-korra most még nagyobb kedvezménnyel!

Fizessen elő a Múlt-korra most még nagyobb kedvezménnyel!

Válassza megújult megrendelési felületünkön a bankkártyás fizetési módot, és egyéves előfizetés esetén a 4. lapszámot ingyen adjuk!

 

 

 

ERRŐL ÍRTUNK A HÉTEN

Újabb 10 bizarr haláleset a középkorból

Újabb 10 bizarr haláleset a középkorból

Aljas merényletek, kegyetlen kivégzések és egy vak király, aki rohamra indult az ellenséggel szemben. A középkor gyakran abszurditásba hajló kegyetlensége nem kímélte a királyokat és hercegeket sem. Következzen újabb tíz bizarr haláleset a középkorból!

 

 

J. R. R. Tolkien levélben kérte meg kezét leendő feleségének, miután 3 évig nem szólt hozzá

J. R. R. Tolkien levélben kérte meg kezét leendő feleségének, miután 3 évig nem szólt hozzá

Az árvává váló Tolkien gyermekkorában ismerkedett meg a szintén árva Edith Mary Brattel. Sok időt töltöttek el együtt az egyszerű sétáktól a diákcsínyekig, mígnem rádöbbentek, hogy szerelmesek egymásba. Tolkien gyámja azonban a fiú jegyeinek romlása miatt eltiltotta őket egymástól.

 

 

Nyilvánosságra hozták az '56-os hódmezővásárhelyi megtorlások résztvevőinek névsorát

Nyilvánosságra hozták az ’56-os hódmezővásárhelyi megtorlások résztvevőinek névsorát

Nyilvánosságra hozta a hódmezővásárhelyi Emlékpont a honlapján azoknak a helyi munkásőröknek és karhatalmistáknak a névsorát, akik részt vettek az 1956-os megtorlásban – jelentette be a közgyűjtemény vezetője kedden az alföldi városban.

 

 

Melyik művészeti alkotás jellemezheti legjobban az egyes európai országokat?

Melyik művészeti alkotás jellemezheti legjobban az egyes európai országokat?

A kozákok vakmerő levele, egy hazáját féltő lengyel nemes és egy évszázadok óta megfejthetetlen mosoly. Egy a napokban közzétett különleges térkép Európa országait leghíresebb képzőművészeti alkotásaik szerint ábrázolja.

 

 

Száz év után derült ki, hogy mégsem nők az ölelkező pompejiek

Száz év után derült ki, hogy mégsem nők az ölelkező pompejiek

Egy, a pompeji vulkánkatasztrófa áldozatait CT-vizsgálat alá vető projekt munkálatai közben kiderült, hogy a két ölelkező emberalak, akiket eddig nőknek hittek, valójában férfiak voltak. A pár maradványait 1914-ben találták meg az alagsori boltíves folyosójáról (cryptoporticus) ismert domus udvarán. 

 

 

további történelmi hírek, érdekességek

 

 

Extra tartalmakért kövessen minket közösségi oldalainkon.

 

 

Hol kapható a magazin?

Ha nem találja, vagy csak nehezen tudja beszerezni a Múlt-kort, akkor az alábbi linken megkeresheti, hol kapható

Megnézem, hol van legközelebb

 

 

Kapcsolat

A Múlt-kor hírlevelével kapcsolatos esetleges kérdéseit az info@mult-kor.hu címen várjuk. Kövessen minket Facebookon, Twitteren, Tumblren, valamint blogunkon is!

 

Ezt a hírlevelet a(z) igazgato@neriiskola.hu címre küldtük, mivel Ön feliratkozott a hírlevél listánkra.
A hírlevélről való leiratkozáshoz, kérjük kattintson ide.

A képet a feladó eltávolította. nlstat