2016 szeptemberétől különleges, a cirkuszművészet eszközeire épülő tanórákra várjuk a Fővárosi Nagycirkuszba azokat az innovatív, kísérletező kedvű pedagógusokat és diákokat, akik nem megszokott körülmények között kívánják átadni, elsajátítani, mélyíteni diákjaik tudását.
A Nemzeti alaptantervhez kapcsolódó, az oktatási tematikához szorosan illeszkedő témákat dolgozunk fel a cirkuszművészet segítségével. Az órák során a diákok az elméleti tananyag mellett megismerkedhetnek azzal a gyakorlati tudással, amely a fizika, matematika, biológia, magyar nyelv és irodalom definícióinak és képleteinek cirkuszi közegben való alkalmazása során tapasztalható, észlelhető. A cirkuszpedagógiai programunk következő állomásaként ebben a tanévben három nagyszabású, teltházas rendhagyó órát tervezünk, amelynek első alkalmán,
május 24-én egy igen kényes témát dolgozunk fel, a drogokról beszélgetünk – másképpen.
A Fővárosi Nagycirkusz nemzeti előadó-művészeti intézményként komoly felelősséggel tekint olyan társadalmi problémákra, mint amilyen például a fiatalok körében terjedő droghasználat. Hisszük, hogy a gyönyör, a katarzis, a szabadság érzése nem a szerekben, sokkal inkább a művészetben, az önkifejezésben keresendő. Egy cirkuszi előadás során érzékenyebbé, nyitottabbá válunk, s talán befogadóbbá, hogy e kényes témáról beszélgessünk.
Pedagógusként felkészülni egy ilyen probléma kezelésére komoly kihívás. Ebben szeretnénk segítséget nyújtani: drogprevenciós előadásunkban a fiatalok nyelvén, egy más megközelítésben szeretnénk szólni a fiatalokhoz egy elismert szakértőcsapat vezetésével.
Mi arról beszélünk, ami nincs fent a „neten”
A más prevenciós programoktól eltérően ez az előadás-sorozat valóban másképpen közelít a kábítószerek felé. Nem épít a kábítószerekről leszokottak élményeire, tartózkodik a kábítószerek bemutatásától és elmarad a drogok hatásainak egyenkénti számbavétele is. Az előadók a hallgatóságra partnerként tekintenek, az életkori sajátosságok figyelembe vétele mellett az értelemre és a józan ítélőképességre számítanak, amikor bemutatják, hogy a kábítószerek az emberi szervezetben hol, miért és milyen visszafordíthatatlan folyamatokat indítanak el.
Megértik a lényeget
A drogokról másképp című és szerzői jogi oltalom alatt álló népszerű előadássorozat dr. Balogh Sándor orvos-szakértő, Marosi Antal újságíró nevéhez, valamint a Trádió Alapítványhoz kötődik.
E formabontó, a fiatalokhoz a saját nyelvükön szóló, épp ezért hiteles, tartalmát tekintve mégis megdöbbentő 45 perces óra végén a diákok többsége azt mondja, már nem csak azért nem akar a szer után nyúlni, mert tiltják…
Meggyőződésünk szerint ez az előadás hosszú távon eredményesen javíthatja az ijesztő statisztikákat.
Diákok visszajelzései az előadásról:
„Végre egy normális előadást tartottak ebben a témában. Örülök, hogy információt szerezhettem a drogokról. Például azt sosem gondoltam volna, hogy a drogok maradandó károkat okoznak az agyban”
„A mi nyelvünkön próbálták elmondani, élő példákkal alátámasztani a tényeket.”
„A végén a kérdésre, miszerint szobanövények szeretnénk-e lenni, számomra egyértelmű a válasz: nem.”
„Elérte azt, hogy azt mondjam, nem azért nem teszem, mert nem szabad, hanem azért, mert nincs értelme.”
HOZZA EL ÖN IS KÖZÉPISKOLÁS CSOPORTJÁT A DÍJMENTES PROGRAMRA!
HELYSZÍN: Fővárosi Nagycirkusz (1146 Budapest, Állatkerti körút 12/A.)
IDŐPONT: 2017. május 24. szerda a 15 órás előadás megtekintése után
RÉSZT SZERETNE VENNI CSOPORTJÁVAL A PROGRAMON? MIT KELL TENNIE?
- Foglaljon helyet iskolás csoportja számára az Antarktisz gyermekei – Jégbe zárt cirkuszvilág című, május 24-i előadásunkra 25%-os kedvezménnyel kollégáinknál a következő elérhetőségeken:
+36 1 343 9637
foglalas@maciva.hu
- Kérjük, jelezze kollégáinknak, hogy az előadás megtekintése után részt kívánnak venni a díjmentes programon!
Ebben a tanévben, június 18-ig, további két nagyszabású rendhagyó órát tervezünk a Fővárosi Nagycirkuszban:
HELYÜNK A GÚLÁBAN
(általános iskola felső tagozat részére, esélyegyenlőség témakörben)
ELEMEK JÁTÉKA
(középiskolások részére, matematika/geometria)
További részletekről érdeklődjön honlapunkon: www.fnc.hu!
|