szombat, május 25Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Díjmentes drogprevenciós előadás középiskolá s csoportoknak a Fővárosi Nagycirkuszban

 

 

From: Fővárosi Nagycirkusz [mailto:info@fnc.hu]
Sent: Wednesday, May 10, 2017 1:45 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: Díjmentes drogprevenciós előadás középiskolás csoportoknak a Fővárosi Nagycirkuszban

 

A képet a feladó eltávolította.

 

A DROG JÉGRE TESZ

Rendhagyó óra a Fővárosi Nagycirkuszban

2016 szeptemberétől különleges, a cirkuszművészet eszközeire épülő tanórákra várjuk a Fővárosi Nagycirkuszba azokat az innovatív, kísérletező kedvű pedagógusokat és diákokat, akik nem megszokott körülmények között kívánják átadni, elsajátítani, mélyíteni diákjaik tudását.

A képet a feladó eltávolította.

A Nemzeti alaptantervhez kapcsolódó, az oktatási tematikához szorosan illeszkedő témákat dolgozunk fel a cirkuszművészet segítségével. Az órák során a diákok az elméleti tananyag mellett megismerkedhetnek azzal a gyakorlati tudással, amely a fizika, matematika, biológia, magyar nyelv és irodalom definícióinak és képleteinek cirkuszi közegben való alkalmazása során tapasztalható, észlelhető. A cirkuszpedagógiai programunk következő állomásaként ebben a tanévben három nagyszabású, teltházas rendhagyó órát tervezünk, amelynek első alkalmán,

május 24-én egy igen kényes témát dolgozunk fel, a drogokról beszélgetünk – másképpen.

A Fővárosi Nagycirkusz nemzeti előadó-művészeti intézményként komoly felelősséggel tekint olyan társadalmi problémákra, mint amilyen például a fiatalok körében terjedő droghasználat. Hisszük, hogy a gyönyör, a katarzis, a szabadság érzése nem a szerekben, sokkal inkább a művészetben, az önkifejezésben keresendő. Egy cirkuszi előadás során érzékenyebbé, nyitottabbá válunk, s talán befogadóbbá, hogy e kényes témáról beszélgessünk.

Pedagógusként felkészülni egy ilyen probléma kezelésére komoly kihívás. Ebben szeretnénk segítséget nyújtani: drogprevenciós előadásunkban a fiatalok nyelvén, egy más megközelítésben szeretnénk szólni a fiatalokhoz egy elismert szakértőcsapat vezetésével.

A képet a feladó eltávolította.

Mi arról beszélünk, ami nincs fent a „neten”

A más prevenciós programoktól eltérően ez az előadás-sorozat valóban másképpen közelít a kábítószerek felé. Nem épít a kábítószerekről leszokottak élményeire, tartózkodik a kábítószerek bemutatásától és elmarad a drogok hatásainak egyenkénti számbavétele is. Az előadók a hallgatóságra partnerként tekintenek, az életkori sajátosságok figyelembe vétele mellett az értelemre és a józan ítélőképességre számítanak, amikor bemutatják, hogy a kábítószerek az emberi szervezetben hol, miért és milyen visszafordíthatatlan folyamatokat indítanak el.

Megértik a lényeget

A drogokról másképp című és szerzői jogi oltalom alatt álló népszerű előadássorozat dr. Balogh Sándor orvos-szakértő, Marosi Antal újságíró nevéhez, valamint a Trádió Alapítványhoz kötődik.

E formabontó, a fiatalokhoz a saját nyelvükön szóló, épp ezért hiteles, tartalmát tekintve mégis megdöbbentő 45 perces óra végén a diákok többsége azt mondja, már nem csak azért nem akar a szer után nyúlni, mert tiltják…

Meggyőződésünk szerint ez az előadás hosszú távon eredményesen javíthatja az ijesztő statisztikákat.

Diákok visszajelzései az előadásról:

„Végre egy normális előadást tartottak ebben a témában. Örülök, hogy információt szerezhettem a drogokról. Például azt sosem gondoltam volna, hogy a drogok maradandó károkat okoznak az agyban”

„A mi nyelvünkön próbálták elmondani, élő példákkal alátámasztani a tényeket.”

„A végén a kérdésre, miszerint szobanövények szeretnénk-e lenni, számomra egyértelmű a válasz: nem.”

„Elérte azt, hogy azt mondjam, nem azért nem teszem, mert nem szabad, hanem azért, mert nincs értelme.”

HOZZA EL ÖN IS KÖZÉPISKOLÁS CSOPORTJÁT A DÍJMENTES PROGRAMRA!

HELYSZÍN: Fővárosi Nagycirkusz (1146 Budapest, Állatkerti körút 12/A.)

IDŐPONT: 2017. május 24. szerda a 15 órás előadás megtekintése után

A képet a feladó eltávolította.

RÉSZT SZERETNE VENNI CSOPORTJÁVAL A PROGRAMON? MIT KELL TENNIE?

  • Foglaljon helyet iskolás csoportja számára az Antarktisz gyermekei – Jégbe zárt cirkuszvilág című, május 24-i előadásunkra 25%-os kedvezménnyel kollégáinknál a következő elérhetőségeken:

 +36 1 343 9637

foglalas@maciva.hu

  • Kérjük, jelezze kollégáinknak, hogy az előadás megtekintése után részt kívánnak venni a díjmentes programon!

Ebben a tanévben, június 18-ig, további két nagyszabású rendhagyó órát tervezünk a Fővárosi Nagycirkuszban:

 HELYÜNK A GÚLÁBAN

(általános iskola felső tagozat részére, esélyegyenlőség témakörben)

ELEMEK JÁTÉKA

(középiskolások részére, matematika/geometria)

 

  További részletekről érdeklődjön honlapunkon: www.fnc.hu!

 

 


Szeretettel várjuk a Fővárosi Nagycirkusz előadásaira!


Csoportos foglalás:
Foglalással kapcsolatban keressen minket az alábbi elérhetőségeken:
Email: foglalas@maciva.hu
Telefon: 061/343-9637

Fővárosi Nagycirkusz
1146 Budapest, Állatkerti körút 12/a.
www.fnc.hu | www.facebook.com/nagycirkusz | instagram.com/fovarosinagycirkusz

 

Amennyiben a továbbiakban nem kíván tőlünk több hírlevelet kapni, kattintson ide:
Leiratkozás

 

A képet a feladó eltávolította.