péntek, június 21Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

FW: [OSZK hírlevél] Egy kazah filozófus – Zrínyi és Szulejmán halála – Kórusunk koncertje – Tompa Mihály-kiállítás

TOVÁBBÍTÁS

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, May 8, 2017 11:04 AM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] Egy kazah filozófus – Zrínyi és Szulejmán halála – Kórusunk koncertje – Tompa Mihály-kiállítás

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. május 8.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Nemat Kelimbetov – Nem akarom elveszíteni a reményt

Könyvbemutató
2017. május 9. 16 óra
V. emeleti 516-os Tanácsterem

A kazah–magyar diplomáciai kapcsolatok felvételének 25. évfordulója alkalmából könyvtárunkban mutatják be Nemat Kelimbetov kazah tudós és író elbeszélésmonológját és filozófiai esszéit közreadó Nem akarom elveszíteni a reményt című könyvét.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Szigetvár ostroma – Zrínyi és Szulejmán halála

Orientalisták az OSZK-ban előadássorozat
Időpontváltozás: 2017. május 9. 18 óra
VI. emeleti Díszterem

…A Zrínyi Miklós vezette védők a végsőkig kitartottak az ötvenezer fős ostromló török sereggel szemben, és ezzel óriási szolgálatot tettek Európának. Miért indult ismét Magyarországra Szulejmán? Miért vállalta a biztos vereség tudatában a vár védelmét Zrínyi? Mi történt az ostrom utolsó napjaiban a szultáni sátorban és a várban? Miért és miként tartották titokban a török táborban a szultán halálát? Hol épült fel Szulejmán síremléke a későbbiekben? Miért merült ez feledésbe, és miként sikerült megtalálni a sírkápolna és a mellette kialakult zarándokváros főbb épületeinek maradványait? – Fodor Pál előadásban mindezekről szót ejtünk.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Antonín Dvořák Stabat Matere a Pasaréti téri templomban

Koncert
2017. május 15., 19.30
Pasaréti Páduai Szent Antal ferences plébániatemplom

Antonín Dvořák „Stabat Mater” című oratóriumát szólóénekesek, és az OSZK énekkara orgonakísérettel adják elő a Pasaréti Páduai Szent Antal ferences plébániatemplomban 2017. május 15-én, hétfőn 19:30 órai kezdettel.
A koncertre örömmel és szeretettel várják az érdeklődőket!

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Nincs talán még elfeledve a dal” – kétszáz éve született Tompa Mihály

Kiállítás
2017. május 23–2017. július 14.
VII. emeleti Katalógustér

…Könyvtárunk kézirattári anyagának egyes, különlegesen szép vagy humoros darabjait s megmutatja a kiállítás, amelyek ez idáig nem jelentek meg. Tompa kortársaknak írt fontosabb levelei mellett bemutatjuk a Virágregék című selyemborítású díszalbumot, a Tompáról és feleségéről készült eredeti fényképet, illetve elmeséljük, hogy mi köze a költőnek egy szerfelett díszes emlékkönyvhöz vagy Petőfi magánéletéhez.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.