szombat, május 25Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél Kortárs költők Arany Jáno sról – Elismerés az 1956-os Intézetnek – Tárlatvezetések az Arany János-kiállításon – Múzeumok Éjszakája

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, June 19, 2017 11:52 AM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] Kortárs költők Arany Jánosról – Elismerés az 1956-os Intézetnek – Tárlatvezetések az Arany János-kiállításon – Múzeumok Éjszakája

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. június 19.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.24 karát – Arany 200

Könyvbemutató
2017. június 22. 18 óra
Nyitott Műhely, Ráth György utca 4.

A 24 karát játék és főhajtás a kortárs költők részéről, akik verset – köszöntőt, hommage-t, pastiche-t, parafrázist, balladát – küldtek az Országos Széchényi Könyvtár ünnepi felhívására, és műveiket kézírásos formában is eljuttatták a „Más csak levelenként kapja a borostyánt…” – Kincsek, kultusz, hatástörténet című jubileumi kiállításra. A rövid idő alatt beérkezett mintegy 100 kézirat és írói reflexió kiválóan megmutatta, hogy Arany János verses epikája, költeményei, költői mesterségbeli tudása és zsenialitása, alkotói-emberi attitűdje(i) és egész alakja mélyen, sokszor nem is látványosan, hanem inkább a felszín alatt, benne él, benne zubog a 20. és 21. század embereiben és alkotóiban.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Szép Magyar Könyv 2016

Elismerés

A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése által meghirdetett Szép Magyar Könyv 2016 Verseny tudományos művek, szakkönyvek, felsőoktatási könyvek kategóriájában oklevelet nyert Rainer M. János, az 1956-os intézet vezetőjének Az 1956-os magyar forradalom című kötete.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Arany János-kiállítás

Tárlatvezetés
Keddenként és csütörtökönként 16 óra
V. emeleti Nemzeti Ereklyetér

Az Arany János-kiállításon a nyári időszakban minden csütörtökön és szombaton 16 órakor tartunk szakvezetést érdeklődő látogatóink részére. Ezen alkalmakkor a tárlatvezetést 10 fő megjelenésekor tudjuk biztosítani. Szervezett csoportok más időpont igénylése esetén a csoportvezetes@oszk.hu e-mail címen jelentkezhetnek, legkésőbb két héttel a látogatás előtt.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Aranyalap – Múzeumok Éjszakája

Rendezvény
2017. június 24. 18 órától éjfél után 1 óráig
A pincétől a padlásig

Elektronikusan már most megveheti jegyét a Múzeumok Éjszakájára! Sétáljon az emlékezet aranyalapját őrző nemzeti könyvtárban! Nézze meg Arany János-kiállításunk kincseit, köztük a Toldi-trilógia, a Tetemrehívás és más Arany-művek kéziratát. Ismerkedjen meg Arany szobrászával, Stróbl Alajossal, s megtekintve a magyar hangosfilm aranykorát bemutató kiállításunkat, hallgassa meg a Hot Jazz Band kapcsolódó koncertjét! Licitáljon kincsekre aukciónkon és sétáljon elemlámpával raktárainkban!
Várja önöket a Shakespeare hősei utáni Szentivánéji hajsza, egy mindez idáig lappangó Ady-kézirat és a magyar rajzfilm aranykorának zenéje, a Pom Pomtól a Nagy Ho-Ho-Ho-Horgászig!
Finom falatok, fagylalt és kézműveskedés – földgömbragasztás, corvinamotívumos kirakójáték és Arany-minikönyv készítése!

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.