péntek, március 29Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

To: ‘Előjegyzés’ <info@opusztaszer.hu&gt;
Subject: "Puszták aranya" kiállítás

Szenzáció az Emlékparkban!

Kedves Pedagógusok, Szabadidő Szervezők!

Az őszi kirándulások szervezéséhez ajánljuk figyelmükbe új kiállításunkat!

A 2017-es szezon egyik különlegességeként Ópusztaszerre érkeznek a nagyszentmiklósi kincsek. A „Puszták aranya” című kiállítás három fő tematikai egységből áll: a honfoglaló magyarság régészeti hagyatékát bemutató, az avarság régészeti hagyatékát tárgyaló, valamint a nagyszentmiklósi kincs galvanoplasztikai másolatai és azok párhuzamait (az átokházi sír leleteit) tartalmazó részekből.

A kiállítás átfogó képet nyújt a Kárpát-medencében megtelepedett kora középkori nomád népek öltözékéről, életmódjáról, hitvilágáról, fegyverzetéről és harcmodoráról és hiteles másolatok révén elérhető közelségbe hozza a látogatók számára a kor egész Eurázsiájában páratlan dél-alföldi leletet, a nagyszentmiklósi kincset, melynek ábrázolásai mára szerves részei lettek a magyar közkultúrának. A tárlat a Móra Ferenc Múzeum népvándorláskori gyűjteményének tárgyain alapszik. A tárlat 2017. június 13-tól 2018. március 31-ig lesz látogatható az Emlékpark Látogatóközpontjában.

Ne hagyják ki ezt a soha vissza nem térő alkalmat, látogassanak el hozzánk!

Üdvözlettel:

ÓNTE Nonprofit Kft.

6767 Ópusztaszer, Szoborkert 68.

+36 62 275 133 / 103

info@opusztaszer.hu