szombat, május 25Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

„Puszták aranya” kiállítás Ópusztaszer

 

 

From: Előjegyzés [mailto:info@opusztaszer.hu]
Sent: Friday, June 9, 2017 1:41 PM
To: ‘Előjegyzés’ <info@opusztaszer.hu&gt;
Subject: "Puszták aranya" kiállítás

 

http://www.neriiskola.hu/wp-content/uploads/2017/06/image003-6.jpg

 

 

Szenzáció az Emlékparkban!

 

 

Kedves Pedagógusok, Szabadidő Szervezők!

 

 

Az őszi kirándulások szervezéséhez ajánljuk figyelmükbe új kiállításunkat!

 

A 2017-es szezon egyik különlegességeként Ópusztaszerre érkeznek a nagyszentmiklósi kincsek. A „Puszták aranya” című kiállítás három fő tematikai egységből áll: a honfoglaló magyarság régészeti hagyatékát bemutató, az avarság régészeti hagyatékát tárgyaló, valamint a nagyszentmiklósi kincs galvanoplasztikai másolatai és azok párhuzamait (az átokházi sír leleteit) tartalmazó részekből.

 

A kiállítás átfogó képet nyújt a Kárpát-medencében megtelepedett kora középkori nomád népek öltözékéről, életmódjáról, hitvilágáról, fegyverzetéről és harcmodoráról és hiteles másolatok révén elérhető közelségbe hozza a látogatók számára a kor egész Eurázsiájában páratlan dél-alföldi leletet, a nagyszentmiklósi kincset, melynek ábrázolásai mára szerves részei lettek a magyar közkultúrának. A tárlat a Móra Ferenc Múzeum népvándorláskori gyűjteményének tárgyain alapszik. A tárlat 2017. június 13-tól 2018. március 31-ig lesz látogatható az Emlékpark Látogatóközpontjában.

 

 

Ne hagyják ki ezt a soha vissza nem térő alkalmat, látogassanak el hozzánk!

 

 

 

Üdvözlettel:

 

ÓNTE Nonprofit Kft.

6767 Ópusztaszer, Szoborkert 68.

+36 62 275 133 / 103

info@opusztaszer.hu

www.opusztaszer.hu

www.facebook.com/opusztaszer