vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél -.Móricz Zsigmond – Tárlatvezet ések az Arany János-kiállításon – Múzeumok Éjszakája – Virtuális kiállítások


Feladó: oszk.hu <honlap@oszk.hu&gt;
Elküldve: 2017. június 12. 11:50
Címzett: Tyukász Tamás
Tárgy: [OSZK hírlevél] Móricz Zsigmond – Tárlatvezetések az Arany János-kiállításon – Múzeumok Éjszakája – Virtuális kiállítások

 

Kedves Barátunk!
2017. június 12.
Asszonyokkal nem lehet vitázni

Könyvbemutató
2017. június 15. 17 óra
V. emelet, 516. szoba

Móricz Zsigmond a 20. századi klasszikus magyar irodalom emblematikus alakja. Bár több sorozatban is megjelentek írásai, az „összes művektől” még nagyon távol vagyunk. Ezek lappangó írások, melyek csak időszaki kiadványokban jelentek meg (összesen 79-ben) a kezdő és az érett, a komoly és a játékos, a lírai és a tárgyilagos, a szerelmes és kiábrándult, a fikciós és dokumentarista alkotót mutatják be, Móricz ezer arcát.

További részletek

Arany János-kiállítás

Tárlatvezetés
Keddenként és csütörtökönként 16 óra
V. emeleti Nemzeti Ereklyetér

Az Arany János-kiállításon a nyári időszakban minden csütörtökön és szombaton 16 órakor tartunk szakvezetést érdeklődő látogatóink részére. Ezen alkalmakkor a tárlatvezetést 10 fő megjelenésekor tudjuk biztosítani. Szervezett csoportok más időpont igénylése esetén a csoportvezetes@oszk.hu e-mail címen jelentkezhetnek, legkésőbb két héttel a látogatás előtt.

További részletek

Aranyalap – Múzeumok Éjszakája

Rendezvény
2017. június 24. 18 órától éjfél után 1 óráig
A pincétől a padlásig

Elektronikusan már most megveheti jegyét a Múzeumok Éjszakájára!
Sétáljon az emlékezet aranyalapját őrző nemzeti könyvtárban! Nézze meg Arany János-kiállításunk kincseit, köztük a Toldi trilógia, a Tetemrehívás és más Arany-művek kéziratát. Ismerkedjen meg Arany szobrászával, Stróbl Alajossal, s megtekintve a magyar hangosfilm aranykorát bemutató kiállításunkat, hallgassa meg a Hot Jazz Band kapcsolódó koncertjét! Licitáljon kincsekre aukciónkon és sétáljon elemlámpával raktárainkban! Várja önöket a Shakespeare hősei utáni Szentivánéji hajsza, egy mindez idáig lappangó Ady-kézirat és a magyar rajzfilm aranykorának zenéje, a Pom Pomtól a Nagy Ho-Ho-Ho-Horgászig!
Finom falatok, fagylalt és kézműveskedés – földgömbragasztás, corvinamotívumos kirakójáték és Arany-minikönyv készítése!

További részletek

Online böngészhető kiállításaink

Internet

Könyvtárunk gyűjteményeinek különleges részeit, illetve korábbi kiállításait online formában is elérhetővé teszi. Gobbi Hilda, Széchenyi Ferenc térképgyűjteménye, Weöres Sándor és Illés Árpád barátsága, mesék Mátyás Királyról, a Nyugat…
Böngésszék tematikus oldalainkat!

További részletek

Üdvözlettel:
oszk.hu

Kérdezze a könyvtárost!
A hírlevél kommentálható Facebook-oldalunkon.
Híreink telefonról Twitteren is azonnal elérhetők.
Hírlevelünkről ezen a linken iratkozhat le, illetve feliratkozhat a Földabrosz-blog hírlevelére is.
Ha hírlevelünk nem jelenik meg, vagy nem jól olvasható, kérjük, kattintson ide.