csütörtök, június 20Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Mária Rádió Hírlevél <<>>


Feladó: Mária Rádió <hirlevelek@mariaradio.hu&gt;
Elküldve: 2017. június 29. 3:29
Címzett: Tyukász Tamás
Tárgy: Mária Rádió Hírlevél <<< 2017-06-29 >>>

 

2017. 06. 22.
 
Ha nem megfelelően jelenik meg hírlevelünk olvassa online..
 
  2017. június 29.  

évközi idő 12. hét

Szent Péter és szent pál Apostolok főünnep

 
 
 
MR fc MR tw
 
 
 
  Mária Rádió Magyarország  
  A lélek hangja  
 
 
 

Frekvenciáink:

 
  Ajka FM 93.2 Cegléd FM 88.3 Celldömölk FM 92.5 Dabas FM 97.5 Dömös FM 104.9  
  Esztergom FM 97.4 Gyál FM 98.9 Komárom FM 88.3 Budapest FM 88.8 Monor FM 106.3 Mór FM 92.9  
  Pápa FM 90.8 Pécel FM 91.7 Piliscsaba FM 104.2 Sárvár FM 95.2 Telkibánya FM 100.6    
  Várpalota FM 90.0 Veszprém FM 95.1 Zalaegerszeg FM 102.5 (kábelen) Online Rádióhallgatás  
 
 
  Mária Rádió   Hírlevél  
 
 
 
Kedves igazgato@neriiskola.hu!
 

Székely Jánost szombathelyi megyéspüspökké nevezték ki

   
     Dr. Székely János püspök  
   
 

Dr. Székely Jánost a Szombathelyi Egyházmegye megyéspüspökének nevezte ki Ferenc pápa június 18-án. A beiktatási szertartás július 8-án szombaton délelőtt 10.30-kor lesz a szombathelyi székesegyházban. A szentmisét élőben közvetíti a Mária Rádió. A beiktatási szertartás napján több műsort is hallhatnak a rádióban Székely János atya Mária Rádiós szolgálatával kapcsolatban. Megemlékezünk pályafutásának kiemelkedő eseményeiről: 8:30-tól esztergom-budapesti püspökké szenteléséről hallhatnak összeállítást, majd 9:15-től ezüstmiséje alkalmából beszél életéről. János atya velünk volt a két évvel ezelőtti Mária Rádió budapesti adójának lekapcsolásakor is, ekkor mondott üzenete 16:50-től hangzik el. Kétrészes tanúságtételét 17:20-tól valamint 17:40-től ismerhetik meg. A fatimai Cursillós világtalálkozón szerzett élményeiről 20:16-kor beszél a püspök atya, majd 22 órától a cigányság helyzetével kapcsolatban fejti ki gondolatait. Kérjük a Mária Rádió szombathelyi egyházmegyében tevékenykedő önkénteseit, hogy amiben lehet, segítsék a püspök atya szolgálatát.

János atya tanításait hosszú évek óta hallhatják a Mária Rádióban. Hálásak vagyunk azért, hogy püspök atya a Mária Rádió védnökeként mindig irányt mutat, támogatja a rádió nagy családjának együttműködését, evangelizációs küldetését, s mindig szeretettel fordul a rádió közössége felé. A testvéri együttműködést megköszönvén, fontosnak érezzük, hogy mi is jelen legyünk, minél nagyobb számban beiktatási szertartásán.

Szeretettel hívjuk a Mária Rádió közösségét, július 8-án, reggel 6 órára, a Mária Rádió budapesti szerkesztőségéhez, a Budapest, Gogol utca 28. szám alá, ahonnan együtt indulunk tovább busszal Szombathelyre. A szertartás után megtekintjük a Szent Márton Látogatóközpontot isAz út összköltsége 7800 Ft/fő, amelyet kérünk, mindenki hozzon magával július 8-án. A részvétel a férőhelyek miatt, regisztrációhoz kötött, mely megtehető Szekeres Gyuláné Erzsinél a 06 20 416 27 15-ös telefonszámon, vagy a beiktatas@mariaradio.hu e-mail címen keresztül. 

 

Zarándoklat Szent István Ünnepére

   

 

 

  Szent István ünnepe  
   
 
 

Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek úr felkérésére a Mária Út és a Mária Rádió buszos és gyalogos zarándoklatok szervezését kezdeményezi és segíti az augusztus 20-i Szent Jobb szentmisére és körmenetre.

Bíboros úr kérésének eleget téve biztatunk minden közösséget arra, hogy szervezzenek buszos vagy gyalogos zarándoklatot az augusztus 20-i szentmisére és körmenetre a budapesti Szent István Bazilikához, 15 órai érkezéssel. Az ünnep kezdete előtt az érkező zarándokokat színvonalas programok – tanúságtételek, elmélkedések, zenés áhítatok – várják majd.

Idén a fiataloké a főszerep! Biztatunk minden iskolát, plébániát, hogy gyermekcsoportokkal képviseltessék közösségüket Szent István Ünnepén.

Kérjük a szerveződő buszos és gyalogos zarándokcsoportokat, hogy részvételi szándékukat az online regisztrációs űrlap kitöltésével, IDE KATTINTVA jelezzék.

Részletek honlapunkon: www.mariaradio.hu/szentistvanunnepe

Csatlakozás Facebookon az eseményhez, IDE KATTINTVA

További információ, regisztráció, Siklósi Bernadettnél:
Telefonszám: +3630 345 8369 
E-mail: szentistvanunnep@mariaradio.hu

 

Váltófutással vettek részt a Mária Rádió munkatársai a Mária Maraton Bp-Máriabesnyő szakaszán


   

 

 

Mária Maraton     
   
 

Váltófutással vettek részt hétfőn a Mária Rádió munkatársai, a Mária Maraton Budapest – Máriabesnyő szakaszán!

A stáb tagjai lelkesen indultak útnak, hogy csatlakozzanak az ultrafutó, Makai Viktóriához és férjéhez.

A Mária Maratonhoz továbbra is lehet csatlakozni! Kövessétek Facebook oldalukat IDE KATTINTVA!

Útjukat élőben IDE KATTINTVA tudjátok követni.

 

Futár önkénteseket keresünk

   
    Jelentkezz!  
   
 
A Mária Rádió havi ingyenes Magazinja több, mint 40 ezer példányban jelenik meg hónapról hónapra. A Magazinok kikézbesítésében nagy szerep jut a futárszolgálatot vállaló önkénteseknek, akik télen, nyáron rendszeresen vállalják ezt a szép szolgálatot. Hálásan köszönjük a több mint 400 futár önkéntesnek, akik rendszeresen segítenek a Magazin olvasókhoz történő eljuttatásában. (jelenleg majd 18 ezer db Magazint futár önkénteseink szállítanak…)
Azonban, nagy számban küldünk ki Magazinokat postai úton is, amelynek költsége igen jelentős. Ezt a postai költséget válthatjuk ki a futárszolgálattal.
Aki kedvet és belső indíttatást érez magában arra, hogy a Szűzanya rádióját a nagyköveti szolgálatként is felfogható futárönkéntes munkával segítse, az kérjük jelentkezzen a Mária Rádió recepcióján a +36 1 373 0701-es telefonszámon, vagy a terjesztes@mariaradio.hu email címen. A futárszolgálatra jelentkezőket főleg az alábbi településekről várjuk: Budapest szinte minden kerülete, Budaörs, Érd, Dunakeszi, Pápa, Szombathely, Veszprém és Várpalota.

 

Szent Jobb zarándoklat

   
    Szent Jobb zarándoklat  
   
 

A 2017. augusztus 20-i Szent Jobb Körmenetre a Mária út keleti ágán  gyalogos  zarándoklat indul.

Indulás: Szentjobb (Románia) 2017. július 28.

Útvonal: Szentjobb-Székelyhíd-Gálospetri-Szaniszló-Piricse-Máriapócs-Pócspetri-Nyíregyháza-Gávavencsellő- Szabolcs-Tarcal-Monok-Szikszó-Sajópálfala-Miskolc-Kács-Eger-Feldebrő-Abasár-Galyatető-Mátraverebély-Szentkút-Buják-Erdőkürt-Máriabesnyő-Budapest.

A zarándoklat önellátó, a felszerelésről a résztvevők maguk gondoskodnak, a szervezők a szállást, a reggelit és a vacsorát biztosítják. A zarándoklat egy napi útvonala 20-35 km között mozog.

 

Jelentkezés:

Havas Tamás: 0040 735 191 997 (klacsma@gmail.com)

Bartók Márti: 0036 30 605 9100 (bmarti0418@gmail.com)

Labanc Péter 0036 30 621 6903 (lpgv4472@freemail.hu)

 

Szakaszok – csatlakozási lehetőségek:

Erdélyi szakasz: 

július 28: Szentjobb-Hegyközszentmiklós-Székelyhíd, szállás: Böjte Csaba gyerekotthon,

július 29: Székelyhíd –Érolaszi-Ottomány- Gálospetri, szállás: Böjte Csaba gyerekotthon,

 július 30: Gálospetri-Vasad-Piskolt- Szaniszló, szállás: plébánia 

                                                         

Magyarország keleti szakasz:                  

július 31: Szaniszló –Ömböly-Pirics, szállás: Idősek otthona,    

augusztus 1: Piricse  -Máriapócs –Pócspetri, szállás: zarándokház,    

augusztus 2: Pócspetri –Napkor-Nyíregyháza-Nyírszőlős, szállás: zarándokház,

aug. 3. Nyíregyháza- Kóborló-tanya- Gávavencsellő

aug. 4: Gávavencsellő- Szabolcs-Rakamaz-Tarcal, szállás: Mária ház,

aug. 5: Tarcal-Mád-Monok 

aug.6 : Monok-Kiskinizs-Szikszó

aug.7:  Szikszó  – Sajópálfala, szállás: zarándokház

aug.8 : Sajópálfala –Miskolc, Görömböly, szállás: plébánia

aug.9: Miskolc, Görömböly-Kács

aug.10. : Kács-Bogács– Eger

aug.11. : Eger-Feldebrő  

aug.12.: Feldebrő-Abasár 

aug.13.: Abasár-Galyatető

aug. 14.  Galyatető- Mátraverebély-Szentkút, szállás: Zarándokház

aug. 15. Szentkút, búcsú, szállás: Zarándokház

aug.16. Szentkút-Buják, szállás:Zarándokház

aug. 17.  Buják- Erdőkürt,

aug. 18. Erdőkürt-Máriabesnyő

aug. 19. Máriabesnyő-Budapest 

aug. 20. Szt.István bazilika, Szent Jobb körmenet

 

Stáb rózsafüzér a Mária Rádióban

   
    Rózsafüzér  
   
 

Július 3-án, hétfőn 12:15-től a Mária Rádió szerkesztősége imádkozza a rádió kápolnájában az örvendetes rózsafüzért. Csatlakozzatok hozzánk a rádión keresztül! Imánkkal szeretnénk hálát adni a Mária Rádió működéséért, az önkéntesek fáradhatatlan munkájáért, valamint azért, hogy ennyi szeretetet kapunk hallgatóinktól, akik napról- napra kérnek imát a Mária Rádió működéséért.

 

Adatok Módosítása  |  Leiratkozás

(Adatai módosítását vagy leiratkozási szándékát a következő email címen is megteheti: hirlevelek@mariaradio.hu .)

 
 
  Mária Rádió Magyarország  1133 Budapest, Gogol u. 28.  szerkesztőség (06-1) 373-0701  
  élő adás (06-1) 374-0904  Fax: (06-1) 354-1706   www.mariaradio.hu  info@mariaradio.hu  
 
  Mária Rádió Közhasznú Egyesület számlaszáma: 10918001-00000069-12310000  
  Mária Rádió Közhasznú Egyesület Fejlesztési számlaszáma: 10918001-00000069-12310017  
 
 

© Mária Rádió Magyarország 2011-2017

Vissza a lap tetejére

 

Ezt a levelet azért kapta, mert honlapunkon feliratkozott hírlevelünkre! Ha a jövőben nem szeretne további hírlevelet kapni tőlünk, kérjük, kattintson a leiratkozás gombra.

 

A jövőben a Mária Rádió-tól kapott levelei biztosan a bejövő levelei közé és nem a „levélszemetek” közé érkeznek, ha a hirlevelek@mariaradio.hu e-mail címet vagy felveszi a címlistájába, vagy az engedélyezett címek közé helyezi.