péntek, június 21Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

: Mária Rádió Hírlevél <<> >

 

 

From: Mária Rádió [mailto:hirlevelek@mariaradio.hu]
Sent: Wednesday, September 6, 2017 5:29 AM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: Mária Rádió Hírlevél <<< 2017-09-06 >>>

 

2017. 06. 22.

 

Ha nem megfelelően jelenik meg hírlevelünk olvassa online.

 

 

 

 

2017. szeptember 06.

 

évközi idő 22. hét

 

 

 

A képet a feladó eltávolította. MR fc

A képet a feladó eltávolította. MR tw

 

 

 

 

 

 

A képet a feladó eltávolította. Mária Rádió Magyarország

 

 

A lélek hangja

 

 

 

 

Ajka FM 93.2

Cegléd FM 88.3

Celldömölk FM 92.5

Dabas FM 97.5

Dömös FM 104.9

 

 

Esztergom FM 97.4

Gyál FM 98.9

Komárom FM 88.3

Budapest FM 88.8

Monor FM 106.3

Mór FM 92.9

 

 

Pápa FM 90.8

Pécel FM 91.7

Piliscsaba FM 104.2

Sárvár FM 95.2

Telkibánya FM 100.6

 

 

 

Várpalota FM 90.0

Veszprém FM 95.1

Zalaegerszeg FM 102.5 (kábelen)

Online Rádióhallgatás

 

 

 

 

Mária Rádió

 

Hírlevél

 

 

 

 

Kedves igazgato@neriiskola.hu!&nbsp;

 

Adománygyűjtő adásfolyam a szombathelyi Mária Rádióért

(szept. 7-8.) 

 

 

  

 

Mária Rádió Szombathely

 

 

 

 

A Mária Rádió, a Lélek hangja Szombathelyen és környékén is elkezdi hirdetni Isten szeretetét október 7-től. Ennek kapcsán idézzük Székely János szombathelyi megyéspüspök atya gondolatait:

„A Szombathelyi egyházmegyét Szent II. János Pál pápa így nevezte: a szentek földje. Gondolt Szent Mártonra, Boldog Batthyány-Strattmann Lászlóra, Brenner Jánosra, Mindszenty bíborosra… Idén a jubiláns házasok megáldásának szentmiséjére több mint 450 pár jött el a családtagjaival együtt. A Mária Rádió hangja Istenre nyitott füleket és szíveket fog itt találni. Ugyanakkor nagyon kevés gyermek született az utóbbi évtizedekben, igen sokan távoztak nyugatra a jobb megélhetésért. Gyönyörű kicsi falvak ürülnek ki, iskolákat zárnak be, nagyon kevés a papi hivatás. Elkel itt is az Isten magvetése, az Élet Igéje! Tegyünk meg mindent azért, hogy Isten igéje gyarapodjon és növekedjen, az emberi szívek és a családok megteljenek Isten békéjével, kegyelmével!” (Székely János püspök)

A szombathelyi adás elindítása költségeinek fedezésére adománygyűjtő adásnapokat szervezünk szeptember 7-én és 8-án. Kérjük, hogy lehetőségedhez mérten segítsd a szombathelyi Mária Rádió megszületését és szólj ismerőseidnek is. Székely János püspök atya felhívása ide kattintva hallgatható meg.

Adományokat az alábbi telefonszámokon lehet felajánlani az adás idején

A budapesti adományvonal telefonszáma: (06-1) 999-4430

A felvidéki adományvonal telefonszáma: 035 7 72 72 72

Adományokat az alábbi módokon lehet befizetni:

A KÖZLEMÉNY ROVATBA MINDEN ESETBEN BEÍRANDÓ: SZOMBATHELY

BANKI UTALÁSSAL:

Mária Rádió Közhasznú Egyesület

10918001-00000069-12310000

Közlemény: SZOMBATHELY

CSEKKEN: (csekk igényelhető a 061 373 07 01 telefonon)

Mária Rádió Közhasznú Egyesület

10918001-00000069-12310000

Közlemény: SZOMBATHELY

 SZEMÉLYESEN:

Budapest (XIII. kerület), Gogol u. 28. (a Mária Rádió szerkesztősége)

Közlemény: SZOMBATHELY

 

 

 

Szeptember 15-én Gálakoncert

 

 

 

 

Dalpályázat

 

 

 

 

 

 

Lezárult a Mária Rádió Dalpályázata, melyre feltörekvő zenekarok, dalszerzők jelentkezését vártuk. A dalpályázat célja a magyar költők Istenes verseinek népszerűsítése, újszerű bemutatása volt, így a jelentkezők a kiírásnak megfelelő versek megzenésített formájával tudtak pályázni.  

A pályázat kifejezetten sikeresnek bizonyult, hiszen több, mint 100 beérkezett dalból közel 30-at díjazott a zsűri (ifj. Ott Rezső zeneszerző, fagottművész, Kindelmann Győző dalszerző, irodalmi szerkesztő). A műveket Arany, Ezüst és Bronz minősítéssel értékelték. A díjazott előadók bemutatkozási lehetőséget kapnak a Mária Rádió műsorában, valamint műveik bekerülnek a rádió kiemelt zenei tárába.

A pályázatot lezáró koncertre és eredményhirdetésre 2017. szeptember 15-én 18 órakor kerül sor a Budapest Lehel-téri Árpád-házi Szent Margit Templomban. A koncerten fellép a dalpályázat négy kiemelt előadója is.

A program részletei:

18:00 Szentmise

utána:

Köszöntő – Monostori László plébános atya

Anima Soni zenekar

Zsűri értékelése

Karmel Együttes

Gróf Georgina Zsófia

Oklevelek átadása

Katáng zenekar

Szeretettel várunk minden érdeklődőt. A program kb. 20:15-ig tart. A díjazott zenekarok névsora illetve bővebb információk a Mária Rádió honlapján olvashatóak.

 

XIV. Sümegi gyalogos zarándoklat

a Balaton-felvidéken a hazáért

2017. szeptember 15-17.

 

 

 

 

Balatonalmádi-Sümeg gyalogos zarándoklat 

 

 

 

 

 

2004-ben született ez a kezdeményezés. A zarándoklással ki akartunk szakadni a mindennapokból, s vágytunk a testi fáradtságra és a lelki emelkedettségre, közösségre, a természet csodáira, tanúságot téve hitünkről és áldozatkészségünkről. Fel-ébresztettünk egy szép hagyományt, s minden évben megtesszük az utat Balatonalmádiból Sümegre. Mindenkit szeretettel hívunk, tartson velünk gyalog! Aki nem tud velünk zarándokolni, várjuk a sümegi vasárnapi főbúcsú nagymiséjére, szeptember 17-én 10 órára.

Indulás: szeptember 15-én, pénteken reggel 7 órakor Balatonalmádiból a Szent Imre templomtól. Előtte fél órával gyülekezés. Három nap gyaloglás után, szeptember 17-én, vasárnap délelőtt 10 óra körül érkezünk Sümegre, ahol részt veszünk a búcsús szentmisén és a körmeneten.

A teljes táv mintegy 80 km. Az útvonal általában földúton, vagy gyenge forgalmú közúton halad. Az éjszakákat pénteken Vászolyon, szombaton Tapolcán, közös szálláson töltjük (matrac és hálózsák szükséges). Egy csomagokat szállító autó kísérni fogja a csoportot végig. Napközben a saját maguk által hozott élelmiszert fogyasztják a zarándokok, de érintünk boltokat is. Esténként főtt vacsora vár majd mindenkit. Sümegről a hazautazás egyénileg történik, ezért is jó, ha odahívjuk barátainkat, hogy várjanak bennünket, legyenek velünk a búcsún, a szentmisén, és segítsenek a hazatérésben. A zarándoklat közös étkezési és szállásköltségét, szállítási és szervezési költségeit a zarándokok közösen viselik, ennek mértéke személyenként 9500 Ft, amit induláskor a szervezőnél kell fizetni. A szállás miatt a részvétel korlátozott létszámú, legfeljebb 45 fő.

Amennyiben részt szeretne venni a zarándoklaton, kérjük, jelentkezzen a szervezőnél, Récsey Zsuzsánál a 30/227-0784 telefonszámon, vagy a zsuzsa@recsey.com&nbsp; email címen. Ugyanitt kell jelezni, ha valaki már 14-én, csütörtökön estére szeretne szállást a káptalafüredi Ferences Pihenőházban (fakultatív).

Könyörögjünk! Kezedben vagyunk Istenünk. Kérjük áldásodat és az őrangyalok segítségét, hogy testi fáradtságunk szolgálja lelki emelkedésünket, s fogadd el áldozatunkat személyes szándékainkért és a hazáért a XIV. Balatonalmádi-Sümeg  gyalogos  zarándoklaton.  Ámen.

Szeretettel vár mindenkit a zarándoklat vezetője:

Szabó Tamás

a Mária Rádió elnöke

 

Hálaadó zarándoklat a váci hétkápolna búcsújára

 

 

 

 

 

Hálaadó zarándoklat

 

 

 

 

Gyalogos zarándoklat Mátraverebély-Szentkútról Vácra a Mária Úton.

Szeptember 14. 8:00 indulás a mátraverebélyi
kegytemplom elől, Mátraverebély – Tar – Pásztó – Kozárd – Ecseg – Buják

Szeptember 15. Buják – Bér – Bercel – Galgaguta – Nógrádsáp- Nézsa

Szeptember 16. Nézsa – Keszeg – Kosd – Vác

Érdeklődni a Szervezőnél lehet:

Farmasi Gabriella – 0670/341-2785

e-mail: farmasigabi@gmail.com

 

Gyalogos Mindszenty-zarándoklat a Városmajorból Máriaremetére

2017. szeptember 16.

 

 

 

 

 

Mindszenty zarándoklat

 

 

 

 

Hetvenedik évfordulóját ünnepeljük idén annak, hogy Mindszenty József bíboros meghirdette a Boldogasszony Évét, és a Városmajorból mintegy százezer férfi zarándoklatát vezette Máriaremetére. Az évforduló kapcsán jubileumi engesztelő gyalogos zarándoklatra várják az érdeklődőket.

A gyalogos zarándoklat a Városmajorból indul Máriaremetére. Az út hossza 14 kilométer. 

Gyülekező a Városmajorban szeptember 16-án, szombaton, reggel 7 órától, indulás 8 órakor. A zarándoklatot  Bíró László, Székely János püspök és Lambert Zoltán kanonok plébános vezeti 
A zarándokok 12 órára érkeznek Máriaremetére, ahol a szentmisét Erdő Péter bíboros, Magyarország prímása, Esztergom-budapesti érsek mutatja be.

 

Főállású marketinges munkatársat keres a Mária Rádió

 

 

 

 

Jelentkezz!

 

 

 

 

Várjuk mindazok jelentkezését, akiktől nem áll távol a rádió lelkisége és akik szívesen vállalnának aktív szerepet a rádió missziós törekvéseiben. (Római katolikus hitüket gyakorlók előnyben.)

Feladatok:

  • különböző közösségek, intézmények látogatása, személyes kapcsolatépítés
  • szponzoráció építése, célzott adománygyűjtés
  • rendezvények- és kültéri megjelenések szervezése
  • önkéntesmenedzsment
  • online marketing, honlapkezelés és adatbáziskezelés
  • címlista és az önkéntesek számának növelése

Elvárások:

  • elmélyült hit és evangelizációs lelkület
  • felsőfokú marketinges végzettség

Önéletrajzát és motivációs levelét (ha lehet plébánosi ajánlással) a boros.zoltan@mariaradio.hu e-mail címre küldheti.

 

 

Adatok Módosítása  |  Leiratkozás

(Adatai módosítását vagy leiratkozási szándékát a következő email címen is megteheti: hirlevelek@mariaradio.hu .)

 

 

 

Mária Rádió Magyarország

 1133 Budapest, Gogol u. 28. 

szerkesztőség (06-1) 373-0701

 

 

élő adás (06-1) 374-0904

 Fax: (06-1) 354-1706 

 www.mariaradio.hu 

info@mariaradio.hu

 

 

 

Mária Rádió Közhasznú Egyesület számlaszáma:

10918001-00000069-12310000

 

 

Mária Rádió Közhasznú Egyesület Fejlesztési számlaszáma:

10918001-00000069-12310017

 

 

 

 

© Mária Rádió Magyarország 2011-2017

Vissza a lap tetejére

 

Ezt a levelet azért kapta, mert honlapunkon feliratkozott hírlevelünkre! Ha a jövőben nem szeretne további hírlevelet kapni tőlünk, kérjük, kattintson a leiratkozás gombra.

 

A jövőben a Mária Rádió-tól kapott levelei biztosan a bejövő levelei közé és nem a „levélszemetek” közé érkeznek, ha a hirlevelek@mariaradio.hu e-mail címet vagy felveszi a címlistájába, vagy az engedélyezett címek közé helyezi.

 

 

A képet a feladó eltávolította.