vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél ARANYOZÁS – költők Arany Jánosról, „Őszbe csavarodott a természet feje” – Őszi ARANYlás, „Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny, Orientalisták az OSZK-ban – 2. évad

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, September 11, 2017 1:54 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] ARANYOZÁS – költők Arany Jánosról, „Őszbe csavarodott a természet feje” – Őszi ARANYlás, „Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny, Orientalisták az OSZK-ban – 2. évad

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. szeptember 11.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Orientalisták az OSZK-ban – 2. évad

Előadás-sorozat
2017. szeptember 13. 17 óra
Díszterem, V. szint

A keresztesek nyomába eredünk, misztikus Koránmagyarázatok után kutatunk és az iszlám etika kérdésköreit boncolgatjuk az OSZK őszi kultúrtörténeti előadássorozatán. A keletkutatás legfrissebb eredményeiről számolnak be a téma kutatói, az orientalizmus korszerű ismereteit bemutatva. Az előadások és beszélgetések a szakma, valamint a nagyközönség számára is érdekfeszítő információkat nyújtanak a különböző területeket és korszakokat érintő kérdésekről.

Az őszi évad előadásai:
MARÓTH MIKLÓS: Filozófiai és vallási etika az iszlám világában (szeptember 13.)
HAJNAL ISTVÁN: Sí’iták és aszaszinok (október 11.)
MAJOR BALÁZS: A keresztesek nyomában (november 8.)
IVÁNYI TAMÁS: Misztikus Koránmagyarázatok (december 13.)

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.ARANYOZÁS – Költők Arany Jánosról

Az Örkény Színház estje
2017. szeptember 15. 19 óra
Díszterem, VI. szint

Az Örkény Színház Aranyozás című előadásának főpróbájára hívjuk az Arany János költészete iránt érdeklődő látogatókat. A Mácsai Pál és Ferencz Győző szerkesztette összeállításban az Aranyt követő költőnemzedékek írásai, versei hangoznak el Petőfitől a nyugatosok írásain át, a kortársak – köztük Várady Szabolcs, Nádasdy Ádám, Kovács András Ferenc és Varró Dániel – szövegéig. A könyvtárunk támogatásával létrejött estre a belépődíj 1600 Ft.
Az előadás az Őszi ARANYlás programsorozatunk része.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Őszbe csavarodott a természet feje” – Őszi ARANYlás

Programsorozat
2017. szeptember 15 – október 27.

Exkluzív tárlatvezetésekkel, kerekasztal-beszélgetésekkel és színházi előadással hozzuk a középpontba Arany János költészetét és a korszakot, melyben élt: bemutatjuk a Toldi-trilógia kézirategyüttesét, beszélgetünk Arany János szobrásza, Stróbl Alajos leszármazottjával, és Parti Nagy Lajost is megkérdezzük Aranyról.
Várjuk önöket az Arany János-emlékévhez kapcsolódó programjainkra!

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny

Pályázati felhívás
2017. szeptember 1 – november 25.

Bár évszázadok választanak el bennünket Arany János korától és világától, gondolatvilága és költői nyelve a ma fiataljai számára is számos izgalmas témát nyújt. Ezt felismerve szavalóversenyt hirdetünk – közösen a Magyartanárok Egyesületével és a Magyar Olvasástársasággal. Minden magyarországi és határon túli iskola egy-egy diákot nevezhet két kategóriában (felső tagozat és középiskola). A területi döntők 2017. október 14. és november 17. között lesznek. A diákok nevezését az iskoláknak kell elküldenie 2017. október 2-ig a területi döntő színhelyének. A területi döntőkből 3-3 diák kerülhet az országos döntőbe, melyet 2017. november 25-én tartunk az OSZK-ban.

További részletek
Az Arany János Családi Nap eseménye az Országos Széchényi Könyvtár facebook-oldalán.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.