szombat, május 25Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél KönyvTÁRlat – Játékos évad; Őszi ARANYlás a képzőművészetben és az irodalomban; Magyar Október – Múzeumpedagógiai foglalkozások

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, October 16, 2017 11:55 AM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] KönyvTÁRlat – Játékos évad; Őszi ARANYlás a képzőművészetben és az irodalomban; Magyar Október – Múzeumpedagógiai foglalkozások

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. október 16.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.KönyvTÁRlat – Játékos évad

Irodalmi-kultúrtörténeti programsorozat
2017. október 19. 17 óra
VI. emeleti Díszterem

Játék a nyelvben, a mesében, a zenében, a színházban, a sportban, az irodalomban és a televíziós kvízekben. A játék az idei témája az OSZK kultúrtörténeti rendezvénysorozatának, a KönyvTÁRlatnak. Az egyes alkalmak előadásai során arra a kérdésre keresik a választ az előadók, hogy hogyan jelenik meg a játék az adott tudományterületen vagy művészeti ágban. A havonta jelentkező sorozat vendégei: Nádasdy Ádám, Rudolf Péter, Berecz András, Lackfi János, Vitray Tamás és Ókovács Szilveszter.
Az évadnyitó októberi rendezvényen Veszelszki Ágnes nyelvész keresi a választ arra a kérdésre, hogy milyen az ember. Az előadást követően Bodrogi Gyula színművész nyújt betekintést a nyelv játékos bugyraiba.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Őszi ARANYlás a képzőművészetben és az irodalomban

Előadás, irodalmi est
2017. október 27. 18 órától kb. 20.30 óráig
(18 óra: Arany szobrásza, Stróbl Alajos – Stróbl Mátyás előadása;
19 óra: Sudár Annamária előadóművész irodalmi estje „…mindannyiunk Atyja” – Arany János tanár úr)

VI. emeleti Díszterem

Stróbl Alajost Arany János szobrászaként is számon tartjuk, tudniillik ő készítette a legtöbb szobrot a költőről. A szobrászművész unokája, Stróbl Mátyás tart előadást „Arany János szobrászáról”. Személyes történeteken keresztül kaphatnak képet az érdeklődők arról, hogy milyen kapcsolat fűzte Stróblt Aranyhoz, miként született meg a Nemzeti Múzeum kertjében álló szoborkompozíció és hogy hogyan őrzik a leszármazottak a híres nagyapa emlékét.
Sudár Annamária önálló estjének Nemes Nagy Ágnes egyik írásából vett címe („…mindannyiunk atyja”) Arany János életművének meghatározó súlyára, hatására utal. A műsorban elhangzik – többek között – a Buda halála Hatodik éneke (a Rege csodaszarvasról című költemény), a Szibinyáni Jank, a Vörös Rébék című ballada, valamint néhány, a szövegfolyamba illesztett versrészlet, illetve több Aranyról, Aranyhoz szóló mű és Arany-szövegre való rájátszás is, pl. Babits Mihály, Esterházy Péter, Faludy György, Kányádi Sándor, Kosztolányi Dezső, Orbán Ottó, Pilinszky János, Radnóti Miklós, Szerb Antal és Weöres Sándor versei, szövegei.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Magyar Október

Múzeumpedagógia
2017. október 19. és 20. Előzetes bejelentkezés alapján
Jelentkezés

A Történeti Interjúk Tárának kulisszái mögé nézhetnek be a fiatalok októberben, ahol két múzeumpedagógiai programmal hozzuk közelebb hozzájuk az 1956-os eseményeket. Az 1956 – Kémvilág és propaganda a hidegháborúban című foglalkozáson kiderül, hogy a Szabad Európa Rádiónak milyen nehézségekkel kellett szembenéznie, és a rádió egykori életébe is betekintést engedünk berendezésein, hangzó dokumentumain és kapcsolódó propagandafilmjein keresztül.
Az Egy évszázad mozgóképeken című programon közel 100 év Magyar Filmhíradói kerülnek a középpontba. Részleteket mutatunk egy évszázad híradóiból: a némafilm korától egészen 1991-ig, az utolsó moziban vetített filmhíradóig. Majd egymással összehasonlítva megnézzük, hogyan változik a híradók tematikája, látványvilága, terjedelme, funkciója.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.