csütörtök, június 20Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél – A Kaláka együttes és Huzella Péter közös Arany-koncertje, Országos Arany János-szavalóverseny, Családi nap az OSZK-ban, Tudományos ülésszak az OSZK 215 éves fennállása kapcsán, Kedvezményes könyvvásár könyvtárunkban

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, November 13, 2017 1:03 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] A Kaláka együttes és Huzella Péter közös Arany-koncertje, Országos Arany János-szavalóverseny, Családi nap az OSZK-ban, Tudományos ülésszak az OSZK 215 éves fennállása kapcsán, Kedvezményes könyvvásár könyvtárunkban

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. november 13.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.A Kaláka együttes és Huzella Péter közös Arany-koncertje

Koncert
2017. november 23. 19 óra
VI. emelet, Díszterem

A nemzeti könyvtár 215 éves jubileumi eseményén az Arany János-emlékév is fókuszba kerül. A Kaláka együttes, Huzella Péterrel együtt, Arany-koncertjével köszönti a 200 éve született költőt. Az emlékév során többször lépett fel a Kaláka Huzellával, aki 1975-től húsz évig volt az együttes tagja. Az OSZK-ban most ismét együtt hallhatjuk az Arany-hangokat. A Kaláka együttes 1969-es indulása óta számos Arany János-költeményt zenésített meg, így több évtized dalai szólalnak meg a könyvtár falai között.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Országos Arany János-szavalóverseny

Szavalóverseny
2017. november 25. 9 óra
VI. emeleti Díszterem, V. emeleti 516-os terem

A „Te aranyok Aranya!” elnevezésű Arany János-szavalóverseny döntőjének könyvtárunk ad otthont. Az esemény Csőre Gábor színművész és E. Csorba Csilla, az Arany emlékév múzeumi kurátora zsűrielnökségével zajlik. A felső tagozatos és a középiskolás korosztályban meghirdetett verseny hét területi döntőjébe összesen több mint kétszáz diák jutott, közülük kerültek ki az országos döntő résztvevői. Velük együtt az Arany János-emlékévhez kapcsolódó más nagy versenyek győztesei is megmérettetik magukat az alkalmon, a diákok kötelező és szabadon választott versekkel lépnek színpadra. Az eseményt családi nap kíséri.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Családi nap az OSZK-ban

Családi nap
2017.november 25. 9-18 óra

Az országos Arany-szavalóverseny döntőjét családi nap kíséri, mely keretében számos élvezetes, kreatív programmal készülünk. Amíg a gyerekek elkészítik saját könyvecskéiket az OSZK restaurátorainak foglalkozásán, addig a szülőket, nagyszülőket a könyvtár nagysikerű Arany-kiállításán vezeti körbe a tárlat kurátora. A „Családi körben – Arany Jánossal” múzeumpedagógiai programon a teljes család vehet részt, hogy a szórakoztató, fantáziadús foglalkozáson közösen beszélgethessenek a családról és a családtagokról – régen és ma. Mindezzel párhuzamosan óriás méretű, több megoldási lehetőséggel bíró, logikai puzzle-lel játszhat minden korosztály. Kuriózum az Arany János verssorait mintázó kirakó, valamint az Agathias-corvina egy mintája alapján tervezett játék.
A tárlatvezetések időpontjai: 9.00, 13.00 és 16.00 óra. A múzeumpedagógiai foglalkozások időpontja: 10.30 és 14.30. A vezetések és múzeumpedagógiai programok regisztrációhoz kötöttek. Az előbbit a pr@oszk.hu, az utóbbit az andrasi.erika@oszk.hucímen lehet megtenni.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Tudományos ülésszak az OSZK 215 éves fennállása kapcsán

Konferencia
2017. november 23. 9.30-16.00 óra, november 24. 9.30-12.00 óra
VI. emelet, Díszterem

Éves tudományos konferenciánkat idén a könyvtár alapításának 215. évfordulójához és az Arany János-bicentenáriumhoz kapcsolódva rendezzük meg. November 23-án Arany János életművéről, kortársaihoz fűződő kapcsolatáról, kultuszáról, a színházi, zenei és képzőművészeti életben is érzékelhető hatásáról hallhat a közönség, november 24-én pedig a könyvtáralapító gróf Széchényi Ferenc kortársaihoz való viszonya, mecénási működése és gyűjteményei különböző szempontú vizsgálatai kerülnek az előadások középpontjába.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Kedvezményes könyvvásár könyvtárunkban

Könyvvásár
2017. november 23-25.

A tudományos ülésszak, a családi nap és a szavalóverseny döntője idején kedvezményes könyvvásárral várja az érdeklődőket. November 23-án az Arany-bicentenáriumhoz kötődő konferencia előadásainak szüneteiben az OSZK (társ)kiadásában megjelent Arany-kiadványok közül válogathatnak az érdeklődők, míg pénteken délelőtt és szombaton egész nap a nemzeti könyvtár további kiadványaiból is széles kínálattal várjuk a látogatókat.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.