vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

FW: [OSZK hírlevél] A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei; A bőség zavara – 80 éves a Plakát- és Kisnyomtatványtár; Kiállítás Shakespeare összes műveinek első magyar kiadásáról; Az I. világháború térképeken. Válogatás a gyűjteményből

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, January 8, 2018 2:13 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei; A bőség zavara – 80 éves a Plakát- és Kisnyomtatványtár; Kiállítás Shakespeare összes műveinek első magyar kiadásáról; Az I. világháború térképeken. Válogatás a gyűjteményből

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk! Idei első hírlevelünkkel a jelenleg látogatható kiállításainkat ajánlva kívánunk boldog új évet!
2018. január 8.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei

Kiállítás
A kiállítás január 12-ig látogatható
VI. emeleti Ars Librorum kiállítótér és a Corvina-termek

Kultúrák és generációk: A kínai és a magyar modern művészet megalapítói és örökösei címmel időszaki kiállítás nyílt a nemzeti könyvtárban. Társrendezők a Magyar Képzőművészeti Egyetem, a Xu Beihong Művészeti Bizottság és a Sino-Európai Alapítvány a Kínai Kultúráért és Oktatásért.
A képzőművészeti nézőpontok, a teremtő módszerek, a korstílusok változatossága szédületbe ejti a Kína iránt érdeklődőt. Ugyanilyen távoli és titokzatos lehet a messzi Kínából rácsodálkozni a Magyar Képzőművészeti Egyetemen oktató mesterek tanítására és annak eredményére. Jelen tárlat kínai és magyar képzőművésztanárok munkáit mutatja be.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.A bőség zavara – 80 éves a Plakát- és Kisnyomtatványtár

Kiállítás
A kiállítás január 31-ig látogatható
V. emeleti a Plakát- és Kisnyomtatványtár előtere

Könyvtárunk egyik „kincsesbányája” a Plakát- és Kisnyomtatványtár, ahol olyan ritkaságok lelhetők fel, mint kéményseprőnaptárak, borcímkék, ex librisek, géppuskatalálati lapok, liftjegyek, táncrendek és még sorolhatnánk. Ezekből a különleges nyomtatványokból láthatnak válogatást a tárlaton.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Kiállítás Shakespeare összes műveinek első magyar kiadásáról

Kiállítás
A tárlat március 2-ig látogatható!
VI. emeleti Színháztörténeti Tár – Zeneműtár katalógustere

A magyarországi Shakespeare-kiadás koncepciójának kitalálója, a munka szakmai tartalmának, biztosítékainak kimunkálója Arany János volt. A kiadás történetét és Arany ebben betöltött szerepét, valamint Shakespeare-fordításait mutatja be kiállításunk az Arany-emlékévhez kapcsolódóan.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Az I. világháború térképeken. Válogatás a gyűjteményből

Kiállítás
A kiállítás március 31-ig látogatható
VI. emeleti Térképtár

Az első világháború kitörését követően nem sokkal, 1914 szeptemberében elkezdte kialakítani világháborús gyűjteményét az Országos Széchényi Könyvtár. Ebből a gyűjteményből látható válogat kiállításunk. A gyűjtés nemcsak a különböző könyvekre, folyóiratokra, nyomtatványokra terjedt ki, beérkezett számos bélyeg, egyedi, kéziratos anyag, sőt, tárgyi emlék is. Az egyes vitrinek tematikája egy-egy frontszakasz – így az érdeklődők láthatnak például török, orosz plakátokat, kéziratos térképet a megszállt Szerbiából, vagy épp a román betörésről. Bemutatunk olyan játékokat, papírmaketteket is, amiket az első világháború idején forgalmaztak.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.