szerda, február 21Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél METU Graphic Passage & TÁPLÁLÉKLÁNC, Történetek, interjúk tárunkból; Meghosszabbított kiállításaink; Cipszerek és a reformáció; Elérhetőek könyvtárunkban az Akadémiai Kiadó szolgáltatásai

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, January 29, 2018 3:05 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] METU Graphic Passage & TÁPLÁLÉKLÁNC, Történetek, interjúk tárunkból; Meghosszabbított kiállításaink; Cipszerek és a reformáció; Elérhetőek könyvtárunkban az Akadémiai Kiadó szolgáltatásai

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2018. január 29.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.METU Graphic Passage & TÁPLÁLÉKLÁNC

Kiállítás
2018. január 27 – február 17. 10:00–18:00
VI. emeleti Ars Librorum és Corvina-termek

A Budapesti Metropolitan Egyetem (METU) Vizuális Kommunikáció Intézetének dupla kiállítását tekinthetik meg az érdeklődők. A kiállításon egyrészt a Tápláléklánc pályázatra beérkezett, középiskolások által készített alkotásokat, másrészt a grafikai képzés legkiemelkedőbb hallgatói munkáit mutatjuk be. A pályaművek korunk aktuális problémáira hívják fel a figyelmet, miszerint az ökológiai egyensúly megváltozásának fő oka a tápláléklánc csúcsán álló ember tevékenységének következménye.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Történetek, interjúk tárunkból

Múzeumpedagógia
2018. február 1., 8., 15., 22.

Két tematikus múzeumpedagógiai programmal várjuk az iskolás csoportokat februárban. Eredeti hang- és filmdokumentumok segítségével ismertetjük meg a fiatalokkal az 1956-os eseményeket, illetve csaknem 100 év magyar filmhíradóin keresztül nyújtunk betekintést a 20. század magyar történelmébe. A programra az andrasi.erika@oszk.hu címen lehet jelentkezni. A foglalkozás díja: 600 Ft/fő; időtartama: 70 perc; ajánlott korcsoport: 9–12. osztály.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Meghosszabbított kiállításaink

Kiállítás
2018. február 3-ig; 2018. március 2-ig
Az V. szinti a Plakát- és Kisnyomtatványtár előtere; a VI. emeleti Színháztörténeti Tár – Zeneműtár katalógustere

Két kiállításunk nyitvatartását meghosszabbítottuk. A Plakát- és Kisnyomtatványtár A bőség zavara című kiállítással emlékezik meg 80 éves fennállásáról. A jeles évforduló alkalmából többek között olyan ritkaságokból látható válogatás a tárlaton, mint kéményseprőnaptárak, borcímkék, ex librisek, géppuska találati lapok, liftjegyek és táncrendek. Megtekinthető 2018. február 3-ig.
A Shakespeare összes műveinek első magyar kiadását bemutató kiállításunk az Arany János-év alkalmából tekinthető meg. A magyarországi Shakespeare-kiadás koncepciójának kidolgozója, a munka szakmai tartalmának, biztosítékainak kimunkálója Arany János volt. A tárlat a kiadás történetét és Arany ebben betöltött szerepét, valamint Shakespeare-fordításait mutatja be. Látogatható 2018. március 2-ig, keddtől péntekig 9 és 17, szombaton 9 és 14 óra között.

További részletek
Valamint

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Cipszerek és a reformáció

Kiállítás
A tárlat 2018. február 14-ig látogatható
VI. emeleti Kézirattár

A kiállítás a cipszerek (szepességi szászok) történelmébe, a Szepességbe való településüktől kezdődően a 20. századig nyújt betekintést. A kiállítás három tematikus egységre bomlik: az első az általános történeti rész, amelyben néhány híres szepességi város is bemutatásra kerül. Ezt követi a szepességi szászok magyarországi reformációban való szerepének felvázolása, különös tekintettel Lőcse szerepére. A harmadik tematikus egység híres cipszer, vagy cipszer származású személyiségekkel foglalkozik.

További részletek
/>/>

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Elérhetőek könyvtárunkban az Akadémiai Kiadó szolgáltatásai

Könyvtári szolgáltatás

Az Országos Széchényi Könyvtár az Akadémiai Kiadó három szolgáltatásának előfizetője: a folyóirat- és szótárcsomagnak, valamint a Magyar Elektronikus Referenciamű Szolgáltatásnak. Könyvtárunk olvasói korlátozás nélkül hozzáférnek a szolgáltatásokban megtalálható magyar és idegen nyelvű folyóiratok teljes szövegéhez, a kiadó szótáraihoz, valamint alap- és referenciaművek folyamatosan bővülő elektronikus gyűjteményéhez. A szolgáltatás felülettől függetlenül, külön alkalmazás letöltése nélkül asztali gépen, tableten és mobiltelefonon az intézmény IP-területén biztosított.

További részletek
/>/>

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.