szombat, november 18Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Beiratkozás leendő elsőseink részére

   Kedves Szülők!

Örömmel tájékoztatjuk, hogy felvételt nyert gyermekük számára a beiratkozás

    2015. április 16-án (csütörtök) 8-19 óra között és

    2015. április 17-én (péntek) 8-18 óra között lesz.

Kérjük a beiratkozás napján az alábbi dokumentumokat szíveskedjenek bemutatni:

  • gyermekük születési anyakönyvi kivonatát
  • gyermekük TAJ kártyáját
  • a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolványt, a külföldi vagy kettős állampolgárságra vonatkozó iratokat
  • a kísérő szülő személyigazolványát és lakcímigazoló kártyáját, a külföldi vagy kettős állampolgárságra vonatkozó iratokat
  • a gyermek NEK azonosítós fényképe (Okmányirodák állítják ki) és a diákigazolvány igényléséhez 1400 Ft
  • ha még nem nyújtották be az eredeti óvodai és/vagy a rehabilitációs bizottság szakvéleményét
  • gyermekelhelyezésre, láthatásra vonatkozó speciális okiratok
  • allergia, gyógyszerérzékenységre vonatkozó adatok

A beiratkozás alkalmával aláírásukkal elfogadják iskolánk keresztény szellemiségű pedagógiai programját, a katolikus iskolák nevelési elveit, amelyhez mintegy nevelő társként elvárjuk családjuk segítő közreműködését az alábbiak szerint:

a keresztény értékrend a család mindennapjaiban megjelenik, elkötelezettséget mutatnak a vasárnapi szentmiséken való megjelenésre,

a gyerekek életkorának megfelelő TV műsorok kiválasztását, internet és egyéb digitális média szűrését várjuk el. Sokéves tapasztalat alapján állítjuk, hogy a rajzfilmcsatornák többsége a keresztény erkölccsel összeegyeztethetetlen, agressziót terjesztő műsorokat sugároz. Nevelőközösségünk egységesen támogatja a nemzeti hagyományainknak megfelelő népmesék, mondák esti felolvasását még kisiskolás korban is.

a nyugodt éjszakai pihenés biztosítását kérjük, a rendre, kötelességtudatra való szoktatást otthoni feladatok, felelősségek kijelölésével,

az illetlen beszéd és tiszteletlen magatartás javításában is partner szerepet várunk,

az iskolai munka nyomon követése, rendszeres kapcsolattartás a tanítóval, a felszerelés gondos ellenőrzése, ünnepekre az alkalomhoz illő ruha biztosítása szintén szülői kötelezettség,

a szülői szervezetek munkájában aktív szerepvállalást kérünk, az iskola alapítványának önkéntes segítését pedig megköszönjük. A fentiek elfogadása, teljesítése feltétele annak, hogy tanítóink – a kettős nevelés kialakulása nélkül- testileg és lelkileg boldog, kiegyensúlyozott, személyiséggé formálhassák gyermeküket. Krisztus tanítását és Néri Szent Fülöp példáját követve, bízunk együttműködésünk eredményességében.

Dudás Attila  igazgató

Oldalunk sütiket (cookies) használ. Az EU jogszabályai szerint ezt közölnünk kell. További információk

A "sütik elfogadása" jobb böngészési élményt nyújt, hiszen a weboldal emlékezik az olvasók korábbi beállításaira. Aki tovább böngészi oldalainkat, vagy az "Elfogadom a sütiket" gombra kattint, az tudomásul veszi a sütik használatát.

Bezárás