csütörtök, június 20Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Április Hírlevél I. – Iharkúti geotúra és jógahétvége

 

 

From: Szarvasház [mailto:szarvashaz@szarvashaz.hu]
Sent: Tuesday, April 4, 2017 10:22 AM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: Április Hírlevél I. – Iharkúti geotúra és jógahétvége

 

A képet a feladó eltávolította. Szarvasház logó

2017. április 4.

 

Geotúra az iharkúti dinoszauruszok földjére, medvehagymával fűszerezve

 

 

 

Kiindulópontunk, Németbánya, a Bakony egyik legkisebb faluja, viszont környezete az elmúlt évtizedek legnagyobb őslénytani szenzációjának, a bakonyi dinoszaurusz leleteknek az otthona. Ősi Attila aligha találta volna meg a dinócsontokat, ha előtte a bauxitbányászat nem mélyít itt több, 100 méteres bányagödröt. Nemcsak a bauxitbányászatról, de az itt ált valamikori faluról, Iharkútról is megemlékezünk majd az emlékparkban. Elérve az erdőt, ahol most megannyi tavaszi virágban gyönyörködhetünk, az írott történelem előtti időkben bronzkori település állott, melyre néhány halomsír emlékeztet…

És ha mindez nem lenne elég, a túra végén megismerkedünk egy nemrég újra felfedezett növénnyel, a medvehagymával. Olyan kérdésekre keressük a választ, hogy miért éppen itt nő tömegesen, milyen életmódot folytat, mi a rokonsága és mik a gyűjtés szabályai.

A képet a feladó eltávolította.    A képet a feladó eltávolította.

Időpont: 2017. 04. 09., vasárnap

Találkozó: 10.00 óra, Németbánya, templom melletti parkoló (Térkép >>>)

Útvonal: Németbánya – Sírhalmok – Iharkúti emlékpark – rekultivált bányaterület – Németbánya

Geotúra hossza: 10 km

Geotúra várható időtartama: 5 óra

Szintemelkedés: 250 méter

Részvételi díj: 1000 Ft/fő

Regisztráció szükséges: e-mail:-en (szarvashaz@szarvashaz.hu), vagy telefonon (06 30 919 5868), jelentkezési határidő: 2017. 04. 08. este 17.00 óra. Kérjük a jelentkezés során megadni a létszámot és a mobiltelefonszámot. A túravezető a jelentkezésről legkésőbb a jelentkezési határidőig visszajelzést küld. A túra minimum 12 fővel indul. 

Vár mindenkit szeretettel Czibula György, az Unresco Bakony-Balaton Geopark geotúra-vezetője

 

A képet a feladó eltávolította.

 

 ADÓ 1%

Kérjük, adója 1%-ának felajánlásával támogassa a Szarvasház programszolgáltatóját és civil partnerét, a

Bakonyalja Barátai Egyesületet!

Hogy minél több jelzett turistautat tudjunk felújítani,

hogy minél jobb képzéseket tudjunk szervezni,

hogy minél több természetismereti túrát tudjunk szervezni,

hogy a Szarvas Túrákat minél színvonalasabban tudjuk megrendezni!

Bakonyalja Barátai Egyesület

Adószám: 19384407-1-19

A leiratkozáshoz kattintson ide

Weboldal: www.szarvashaz.hu E-mail: szarvashaz@szarvashaz.hu Cím: 8597 Döbrönte, Fő utca 31.
Adatkezelési nyilvántartási szám: NAIH-79973/2014

A hírlevelet a Gecko hírlevél rendszerrel küldték.


Ha az üzenet nem olvasható, megtekintheti a böngészőben, ide kattintva.