csütörtök, június 20Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Mária Rádió Hírlevél <<>>


Feladó: Mária Rádió <hirlevelek@mariaradio.hu&gt;
Elküldve: 2017. július 20. 4:27
Címzett: Tyukász Tamás
Tárgy: Mária Rádió Hírlevél <<< 2017-07-20 >>>

 

2017. 06. 22.
 
Ha nem megfelelően jelenik meg hírlevelünk olvassa online.
 
  2017. július 20.  

évközi idő 15. hét

 
 
 
MR fc MR tw
 
 
 
  Mária Rádió Magyarország  
  A lélek hangja  
 
 
 

Frekvenciáink:

 
  Ajka FM 93.2 Cegléd FM 88.3 Celldömölk FM 92.5 Dabas FM 97.5 Dömös FM 104.9  
  Esztergom FM 97.4 Gyál FM 98.9 Komárom FM 88.3 Budapest FM 88.8 Monor FM 106.3 Mór FM 92.9  
  Pápa FM 90.8 Pécel FM 91.7 Piliscsaba FM 104.2 Sárvár FM 95.2 Telkibánya FM 100.6    
  Várpalota FM 90.0 Veszprém FM 95.1 Zalaegerszeg FM 102.5 (kábelen) Online Rádióhallgatás  
 
 
  Mária Rádió   Hírlevél  
 
 
 
Kedves igazgato@neriiskola.hu!
 

Szent István-ünnepe

2017. augusztus 20.

   
     Szent István ünnepe  
   
 

Dr. Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek úr felkérésére a Mária Út és a Mária Rádió 2017-ben is örömmel vállalta Szent István ünnepének élővé tételét! Minden hívőt és hazafit, minden közösséget biztatunk arra, hogy szervezzenek buszos vagy gyalogos zarándoklatot az augusztus 20-i szentmisére és körmenetre. 

A szervezés, a zarándokok elszállásolása, és fogadása nagy feladat a rádió számára. Kérünk mindenkit, amennyiben van lehetősége segítse szervezési feladatainkat, valamint a zarándokok fogadását, szállásokra kísérését augusztus 19-én és 20-án! Hálásan köszönjük segítségüket!

Bővebb információ és jelentkezés szervezői, zarándok fogadói feladatokra, Siklósi Bernadettnél a 06 30 345 83 69-es telefonszámon, vagy a szentistvanunnep@mariaradio.hu e-mail címen keresztül!


Mária Rádió családi találkozó

2017. augusztus 19.

Megragadó, ahogy a határon túli testvéreink fogadták meghívásunkat Szent István ünnepére. A zarándokok idén is több busszal érkeznek Felvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből és Délvidékről. A Mária Rádió nagy családja ezért önkéntes, s hallgatói találkozót szervez augusztus 19-re. A találkozó helyszíne a budapesti Szent Margit Gimnázium épülete lesz. A rendezvény kezdete, kb. 17 óra. Mindenkit szeretettel várunk a találkozóra! 

Aki szívesen csatlakozna a szervezéshez augusztus 19-én, jelentkezzen Siklósi Bernadettnél a 06 30 345 83 69-es telefonszámon, vagy a szentistvanunnep@mariaradio.hu e-mail címen keresztül!

 

    MEGHÍVÓ

A Mária Út, mint új közösségi élményforrás c.

munkakonferenciára


   

 

  Mária Út  
   
 
 

A szombathelyi egyházmegye új püspöke, Székely János atya és a Mária Út Közhasznú Egyesület szeretettel hív mindenkit egy közös beszélgetésre a zarándoklás sorsformáló hatásáról és arról, hogy hogyan tudnánk közösen a zarándoklás ügyét előbbre vinni. A zarándoklás térhódítása, szinte divattá válása miatt szükséges eddigi közös tevékenységünk, a meglévő és új rendezvényeink (1Úton, Mária Maraton stb.) és az önkéntes lét fejlesztésének újragondolása, melyhez kérjük szíves véleményeiteket, tanácsaitokat.

Program:        

9.00-9.45          Regisztráció

10.00-10.30       Szabó Tamás a Mária Út Egyesület elnökének nyitó előadása

10.30-11.15       Székely János Püspök Atya előadása a zarándoklás hatásairól

11.20-11.45       Probléma felvetés, egyeztetés

12.00-13.00       Ebéd-Trója Étterem (Sági u. 71.)

13.00-14.30       Jövőtervezés

 

A találkozó adatai:

Helyszíne: Kemenesaljai Művelődési Központ és Könyvtár Celldömölk

Címe: Celldömölk, Dr. Géfin Lajos tér 1. 9500

Időpontja: 2017. július 28. 9.00      

A regisztráció IDE KATTINTVA tehető meg, vagy a rendezveny@mariaut.hu email címen név, cím és telefonszám megadásával.

Bármilyen kérdésben a rendezvény felelőse áll rendelkezésre:

Galgócziné dr. Szabó Zsófia (rendezveny@mariaut.hu, tel: +36 30 552 5319)

 

Szeretettel:

Szabó Tamás, a Mária Rádió elnöke

 

Tanúságtételek készítése!

   

 

 

Tanúságtétel     
   
 

A Mária Rádió szeretne minél több tanúságtételt, hitvallást készíteni olyan emberekkel, akik megtapasztalták életükben Isten jelenlétét és nyitottak ezt megosztani másokkal is. A tanúságtételek felvételéhez keresünk olyan önkénteseket, akik szívesen készítenének beszélgetéseket, interjúkat másokkal és emellett elsajátítanák a hanganyagok vágását is. Jelentkezéseiket a vera@mariaradio.hu e-mail címen várjuk.

A tanúságtételek meghallgathatóak a Mária Rádió honlapján is, IDE KATTINTVA! 

 

Székely János püspök atya vezeti a zarándokokat augusztus 20-án 

   
    Székely János püspök atya  
   
 
Nagy öröm számunkra, hogy a Mária Rádió Gogol utcai zarándoklatát, a rádió védnöke Székely János püspök atya fogja idén vezetni Szent István ünnepére!
A tavalyi évhez hasonlóan a Mária Rádió szerkesztőségénél, a Gogol utca 28. szám alatt is lesz egy gyülekező pont augusztus 20-án, így ide is érkezhetnek a zarándokok, akár csoportosan, akár egyénileg. A zarándoklat a rádió elől kb. 14:00-kor indul János atya vezetésével, s 15:00-ra ér a bazilikához. Kérünk mindenkit, aki csatlakozni szeretne, 13:30-ig érjen a 1133 Bp. Gogol utca 28. szám alá! 

Kérjük a szerveződő buszos és gyalogos zarándokcsoportokat, hogy részvételi szándékukat az online regisztrációs űrlap kitöltésével, IDE KATTINTVA jelezzék.

Részletek honlapunkon: www.mariaradio.hu/szentistvanunnepe

Csatlakozás Facebookon az eseményhez, IDE KATTINTVA

További információ, regisztráció, Siklósi Bernadettnél:
Telefonszám: +3630 345 8369 
E-mail: szentistvanunnep@mariaradio.hu

 

Hanganyagok megosztása

   
    Mária Rádió  
   
 

Kérjük a Mária Rádió lelkes és internetet használó hallgatóit, hogy a rádió honlapján elérhető hanganyagok elérhetőségét küldjék el ismerőseiknek, barátaiknak, családtagjaiknak. A rádió honlapján közel ezer hanganyag érhető el család, fiatalság, migráció, gazdaság témában, de megtalálhatóak többek között Erdő Péter, Bábel Balázs, Böjte Csaba és Székely János tanításai is.

A rádió honlapján imákat és verseket is találhatnak az érdeklődők. Kérjük továbbá azt is, hogy a facebookot használó hallgatók kedvenc hanganyagaikat osszák meg facebookon keresztül is, hogy a Mária Rádió műsorai minél több emberhez eljuthassanak interneten keresztül is.

A tanítások ide kattintva érhetők el, a Mária Rádió honlapján! 

 

Irgalmasság órája – közösségeket várunk!

   
   

Szent Fausztina

 
   
 

Az Isteni Irgalmasság tiszteletének hirdetése  Szent Fausztina  lengyel misztikus  nővér Naplója alapján. A Napló tartalmazza az Úr Jézustól kapott imákat,  kéréseket a világ számára és a nővér lelki és testi küzdelmeit. A műsor célja az Isteni Irgalmasság pilléreinek hangsúlyozása.

Várjuk plébániai közösségek jelentkezését az Irgalmasság órája című műsorunkba, mely adásonként változó helyszínekről, templomokból közvetíti, a helyi hívő közösség imaláncát, az Úr irgalmának dicsőítésére. A Jelentkezőket Jancsó Márta várja az irgalmassag@mariaradio.hue-mail címen és a 06 30 950 57 60-as telefonszámon!


Adományaikat kérjük adóberendezéseink korszerűsítésére

A Mária Rádió vidéki frekvenciái közül 5 városban, nevezetesen Celldömölkön, Móron, Pápán, Sárváron és Várpalotán, az adóberendezéseink fokozatosan meghibásodtak, és sürgős cserére szorulnak! 

Sajnos a berendezések műszaki állapota nem teszi lehetővé azok javíttatását, mert az túl sokba kerülne. Ennek oka egyrészt az, hogy egy adóberendezés a nap 24 órájában folyamatosan üzemel, másrészt az, hogy ezen berendezéseket a régiós stúdiók indulásakor is már csak használtan tudtuk beszerezni, így azok életkora mára elérte 12-13 éves műszaki működési határt.Ha viszont új adóberendezések tudunk beszerezni, akkor az az új berendezések költségtakarékosabb működése miatt a felsorolt helyeken az áramköltségünk kb. 20-30%-kos csökkentését tenné lehetővé a jövőben. 

Ráadásul a meghibásodott berendezések helyett, Celldömölkön, Móron, Pápán, Sárváron és Várpalotán már most is cserekészülékek működnek. Ezeket a cserekészülékeket, a Mária Rádió műszaki berendezéseinek karbantartását végző cég ingyenesen bocsátotta rendelkezésünkre, a probléma megoldásáig. Egy ilyen, új adóberendezés ára körülbelül 1,5 millió forint + áfa. 

Egyszerre 5db berendezés megvásárlására jelenleg nincs anyagi fedezete a Mária Rádiónak, valamint nem szeretnénk sokáig visszaélni a karbantartó cég felajánlásával sem, ezért fordulunk Kedves Hallgatóinkhoz, akik nagylelkű adományaira mindig is számíthattunk az elmúlt 11 éves működés alatt. 

Az új adóberendezések beszerzésének fedezetére kérjük hallgatóink nagylelkű adományait. 

Kérjük Önöket, ha szeretnék, hogy a Mária Rádió továbbra is sugározhassa az örömhírt Celldömölkön, Móron, Pápán, Sárváron és Várpalotán, akkor támogassanak bennünket a fejlesztések megvalósításában, akár egy teljes berendezés árának, tehát 1,5 millió forint + áfának egyösszegű felajánlásával

Felajánlásaikat a Mária Rádió fejlesztési bankszámlaszámára tehetik meg, az UniCredit bank 10918001-00000069-12310017 bankszámlaszámra történő átutalással. Vegyünk részt együtt a Szűzanya rádiójának fejlesztésében!

Hálás szívvel köszönjük!

 

Adatok Módosítása  |  Leiratkozás

(Adatai módosítását vagy leiratkozási szándékát a következő email címen is megteheti: hirlevelek@mariaradio.hu .)

 
 
  Mária Rádió Magyarország  1133 Budapest, Gogol u. 28.  szerkesztőség (06-1) 373-0701  
  élő adás (06-1) 374-0904  Fax: (06-1) 354-1706   www.mariaradio.hu  info@mariaradio.hu  
 
  Mária Rádió Közhasznú Egyesület számlaszáma: 10918001-00000069-12310000  
  Mária Rádió Közhasznú Egyesület Fejlesztési számlaszáma: 10918001-00000069-12310017  
 
 

© Mária Rádió Magyarország 2011-2017

Vissza a lap tetejére

 

Ezt a levelet azért kapta, mert honlapunkon feliratkozott hírlevelünkre! Ha a jövőben nem szeretne további hírlevelet kapni tőlünk, kérjük, kattintson a leiratkozás gombra.

 

A jövőben a Mária Rádió-tól kapott levelei biztosan a bejövő levelei közé és nem a „levélszemetek” közé érkeznek, ha a hirlevelek@mariaradio.hu e-mail címet vagy felveszi a címlistájába, vagy az engedélyezett címek közé helyezi.