vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

FW: [OSZK hírlevél] Orientalisták az OSZK- ban – Az Örkény Színház Arany-estjének főpróbája – Arany János-szavalóverseny – Múzeumpedagógiai foglalkozások az Arany János kiállításon – Már félmillió cikk az EPA-ban

TOVÁBBÍTÁS

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, September 4, 2017 1:34 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] Orientalisták az OSZK-ban – Az Örkény Színház Arany-estjének főpróbája – Arany János-szavalóverseny – Múzeumpedagógiai foglalkozások az Arany János kiállításon – Már félmillió cikk az EPA-ban

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. szeptember 4.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Orientalisták az OSZK-ban – 2. évad

Előadás-sorozat
2017. szeptember 13. 17 óra
Díszterem, V. szint

Második évadját kezdi szeptemberben tavaly útjára indított, a magyar keletkutatást, illetve annak különböző szakterületeit és eredményeit bemutató Orientalisták az OSZK-ban című kultúrtörténeti előadássorozatunk. A keletkutatás legfrissebb eredményeit és az orientalizmus korszerű ismereteit bemutató előadások nagy érdeklődésre tarthatnak számot úgy a szakma mind a nagyközönség részéről. Az előadások és beszélgetések során a keresztesek nyomába eredünk, misztikus koránmagyarázatok után kutatunk és az iszlám etika kérdésköreit boncolgatjuk.

Az őszi évad előadásai:
MARÓTH MIKLÓS: Filozófiai és vallási etika az iszlám világában (szeptember 13.)
HAJNAL ISTVÁN: Sí’iták és aszaszinok (október 11.)
MAJOR BALÁZS: A keresztesek nyomában (november 8.)
IVÁNYI TAMÁS: Misztikus Koránmagyarázatok (december 13.)

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.ARANYOZÁS – Költők Arany Jánosról

Az Örkény Színház estje
2017. szeptember 15. 19 óra
Díszterem, VI. szint

Különleges estre, az Örkény Színház estjének főpróbájára hívjuk az Arany János költészete iránt érdeklődő látogatókat. A Ferencz Győző és Mácsai Pál szerkesztette összeállításban az Aranyt követő költőnemzedékek írásai, versei hangoznak el Petőfitől a nyugatosok írásain át, a kortársak – köztük Várady Szabolcs, Nádasdy Ádám, Kovács András Ferenc és Varró Dániel – szövegeiig.
A főpróba belépődíja 1600 Ft.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny

Pályázati felhívás
2017. szeptember 1 – november 25.

Október 2-ig még lehet nevezni az Országos Széchényi Könyvtár, valamint a Magyartanárok Egyesülete és a Magyar Olvasástársaság által meghirdetett Arany János-szavalóversenyre! Minden magyarországi és határon túli iskola egy-egy diákot nevezhet két kategóriában (felső tagozat és középiskola). A területi döntők 2017. október 14. és november 17. között lesznek. A diákok nevezését az iskoláknak kell elküldenie 2017. október 2-ig a területi döntő színhelyének. A területi döntőkből 3-3 diák kerülhet az országos döntőbe, melyet 2017. november 25-én tartunk az OSZK-ban.

További részletek
Az Arany János Családi Nap eseménye az Országos Széchényi Könyvtár facebook-oldalán.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Ismerd meg velünk Arany Jánost!

Múzeumpedagógia
Szerda, csütörtök, péntek a kiállítás nyitvatartása idején, előzetes bejelentkezés alapján
Nemzeti Ereklyetér, V. szint

Arany és Petőfi barátsága, Toldi Miklós alakja és Arany balladáinak hősei kerülnek középpontba az OSZK múzeumpedagógiai foglalkozásain. Interaktív, kreatív programokat tartunk az általános- és középiskolás diákok számára a tananyagot elmélyítve, bővítve.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Félmillió cikk az EPA-ban

Adatbázis-gyarapodás

Az Elektronikus Periodika Adatbázis és Archívumban található cikkek száma augusztusban elérte az 500.000-et! A szolgáltatás tovább bővül és továbbra is ingyenesen elérhető.
Kövessen bennünket a Thumblr-en, mert gyorsblogunkban minden héten összefoglaljuk a legfrissebb tartalmakat.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.