vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél Kutatók éjszakája az OSZK- ban, A könyvtári digitalizálás jelene és jövője, Karády Katalin legismertebb dalaival búcsúztatjuk plakátkiállításunkat, Október a zene hónapja – múzeumpedagógia foglalkozások, „Őszbe csavarodott a természet f

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, September 25, 2017 1:07 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] Kutatók éjszakája az OSZK-ban, A könyvtári digitalizálás jelene és jövője, Karády Katalin legismertebb dalaival búcsúztatjuk plakátkiállításunkat, Október a zene hónapja – múzeumpedagógia foglalkozások, „Őszbe csavarodott a természet fe…

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. szeptember 25.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Kutatók éjszakája az OSZK-ban

Országos rendezvény
2017. szeptember 29. 16 órától – 22 óráig
A pincétől a padlásig

Nyomozást indítunk a Restaurátorműhelyben, bekukkantunk a Színháztörténeti Tárba, és előhozzuk a raktárakból Shakespeare összes műveinek első magyar kiadását. A Kutatók éjszakája rendezvény során könyvtárunk különleges, máskor nem látogatható helyszíneire is beléphetnek a látogatók és megismerkedhetnek kutatóinkkal, akik könnyen érthetővé teszik a tudomány érdekességeit, aktualitásait.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.A könyvtári digitalizálás jelene és jövője

Továbbképzés
2017. szeptember 26. 10 órától – 13 óráig
6. emeleti Díszterem

A digitalizálás a könyvtárszakmai diskurzus egyik kulcstémája. A téma kapcsán az aktív párbeszéd elősegítésére továbbképzési sorozatot indít a Könyvtári Intézet, mely számára könyvtárunk biztosít helyszínt. Többek között olyan kérdésekre kaphatunk választ az előadások során, hogy Magyarországon hány helyen és milyen eszközparkkal folyik digitalizálási tevékenység, eddig mekkora mennyiségű dokumentumot digitalizáltak az egyes intézmények, valamint, hogy milyen nagyságrendű az előttük álló munka.
A rendezvény minden érdeklődő számára nyitott, azonban regisztrációhoz kötött.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Karády Katalin legismertebb dalaival búcsúztatjuk plakátkiállításunkat

Kiállításfinisszázs
2017. október 7. 16 óra
6. emeleti Ars Librorum kiállítótér

Zárórendezvényéhez ér A magyar hangosfilm plakátjai 1931–1944 című kiállításunk. A nagysikerű tárlat finisszázsán a szakmai tárlatvezetések mellett bemutatjuk Péter Zsolt színháztörténész Ne kérdezd, ki voltam – Karády Katalin, a díva emlékére című kötetét. Ennek kapcsán kerekasztal-beszélgetés keretében idézzük fel a magyar hangosfilm kezdetének emlékezetes pillanatait. Hiszen ki ne gondolna nosztalgiával a Meseautó, a Hyppolit, a lakáj vagy a Dunaparti randevú című filmekre?
A záróeseményen Karády Katalin legismertebb dalai is megszólalnak Gallusz Nikolett énekes, színművész előadásában.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Október a zene hónapja – múzeumpedagógiai foglalkozások

Múzeumpedagógia
Október hónap, bejelentkezés szerint

Kevesen tudnak arról, hogy az Erkel Ferenc neve alatt számon tartott operák végleges alakjának kialakításában mások is a komponista segítségére voltak. Arról pedig ritkán esik szó, hogy a magyar nemzet legrégebbi zenei szimbólumainak egyike a Rákóczi-induló, amely már évtizedekkel Egressy Béni Szózatának és Erkel Ferenc Himnuszának megszületése előtt is nagy népszerűségnek örvendett. Az Országos Széchényi Könyvtár októberi múzeumpedagógiai foglalkozásain ezeket a rendkívüli zenetörténeti érdekességet vizsgáljuk meg. Ehhez elővesszük a Rákóczi-induló különféle változatait és Erkel-kéziratokat is előhozunk a gyűjteményből.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Őszbe csavarodott a természet feje” – Őszi ARANYlás

Programsorozat
2017. szeptember 15 – október 27.

Exkluzív tárlatvezetésekkel, kerekasztal-beszélgetésekkel és színházi előadással hozzuk a középpontba Arany János költészetét és a korszakot, melyben élt: bemutatjuk a Toldi-trilógia kézirategyüttesét, beszélgetünk Arany János szobrásza, Stróbl Alajos leszármazottjával, és Parti Nagy Lajost is megkérdezzük Aranyról.
Várjuk önöket az Arany János-emlékévhez kapcsolódó programjainkra!

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny

Pályázati felhívás
2017. szeptember 1 – november 25.

Az Arany János Emlékév 2017 legnagyobb Arany János-szavalóversenyére minden magyarországi és külhoni iskola egy-egy diákot nevezhet két korcsoportban, akik területi döntőkön mérhetik össze tudásukat október 16. és november 16. között. A diákok nevezését az iskolának 2017. október 2-ig kell elküldeniük a régiónként megadott kapcsolattartó címére. A területi döntőkből 3-3 diák kerülhet az országos döntőbe, melyet 2017. november 25-én tartunk Budán a Várban, a nemzeti könyvtár dísztermében.

További részletek
Az Arany János Családi Nap eseménye az Országos Széchényi Könyvtár facebook-oldalán.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.