vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél Kutatók éjszakája az OSZK- ban, „Őszbe csavarodott a természet feje” – Őszi ARANYlás, „Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny, Finta Sándor szobrászművész kiállítása az OSZK-ban

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, September 18, 2017 3:56 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] Kutatók éjszakája az OSZK-ban, „Őszbe csavarodott a természet feje” – Őszi ARANYlás, „Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny, Finta Sándor szobrászművész kiállítása az OSZK-ban

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2017. szeptember 18.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Kutatók éjszakája az OSZK-ban

Országos rendezvény
2017. szeptember 29.
A pincétől a padlásig

Nyomozást indítunk a Restaurátorműhelyben, bekukkantunk a Színháztörténeti Tárba, és előhozzuk a raktárakból Shakespeare összes műveinek magyar kiadását. A Kutatók éjszakája rendezvény során könyvtárunk különleges, máskor nem látogatható helyszíneire is beléphetnek a látogatók és megismerkedhetnek kutatóinkkal, akik könnyen érthetővé teszik a tudomány érdekességeit, aktualitásait.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Őszbe csavarodott a természet feje” – Őszi ARANYlás

Programsorozat
2017. szeptember 15 – október 27.

Exkluzív tárlatvezetésekkel, kerekasztal-beszélgetésekkel és színházi előadással hozzuk a középpontba Arany János költészetét és a korszakot, melyben élt: bemutatjuk a Toldi-trilógia kézirategyüttesét, beszélgetünk Arany János szobrásza, Stróbl Alajos leszármazottjával, és Parti Nagy Lajost is megkérdezzük Aranyról.
Várjuk önöket az Arany János-emlékévhez kapcsolódó programjainkra!

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.„Te aranyok Aranya!” – Arany János szavalóverseny

Pályázati felhívás
2017. szeptember 1 – november 25.

Bár évszázadok választanak el bennünket Arany János korától és világától, gondolatvilága és költői nyelve a ma fiataljai számára is számos izgalmas témát nyújt. Ezt felismerve szavalóversenyt hirdetünk – közösen a Magyartanárok Egyesületével és a Magyar Olvasástársasággal. Minden magyarországi és határon túli iskola egy-egy diákot nevezhet két kategóriában (felső tagozat és középiskola). A területi döntők 2017. október 14. és november 17. között lesznek. A diákok nevezését az iskoláknak kell elküldenie 2017. október 2-ig a területi döntő színhelyének. A területi döntőkből 3-3 diák kerülhet az országos döntőbe, melyet 2017. november 25-én tartunk az OSZK-ban.

További részletek
Az Arany János Családi Nap eseménye az Országos Széchényi Könyvtár facebook-oldalán.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Finta Sándor szobrászművész kiállítása az OSZK-ban

Kiállítás
2017. szeptember 22–26.
V. emeleti Tanácsterem

Finta Sándor (1881–1958) Brazíliában, majd az USA-ban letelepedett és ott alkotó szobrászművész munkáiból a Magyar PEN Club rendez tárlatot, melynek az Országos Széchényi Könyvtár ad helyet. A kiállítás elsősorban Finta brazíliai korszakát mutatja be, de bepillantást enged a magyarországi és a későbbi USA-ban töltött időszakának tevékenységébe is.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.