vasárnap, május 26Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

OSZK hírlevél Bartók Háza – kiállítás; KönyvTÁRlat – Játék a médiában; Január végén záró kiállításaink; Cipszerek és a reformáció

 

 

From: oszk.hu [mailto:honlap@oszk.hu]
Sent: Monday, January 22, 2018 1:05 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: [OSZK hírlevél] Bartók Háza – kiállítás; KönyvTÁRlat – Játék a médiában; Január végén záró kiállításaink; Cipszerek és a reformáció

 

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

Kedves Barátunk!
2018. január 22.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Bartók Háza

Kiállítás
2018. január 22-23.
VI. emelet, Ars Librorum

A Bartók Háza című kiállítás Bartók Béla nevezetes Csalán úti villáját mutatja be fényképeken. Több mint tíz esztendővel ezelőtt a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete Fotóművészeti Tagozatának művészei csoportos kiállítással rótták le tiszteletüket a zeneszerző előtt. A Fotóművészeti Tagozat tagjai közül tizenegyen vállalták a feladatot: a mai Bartók Béla Emlékház fényképezését. A zeneszerző emlékét dolgozószobája, hajdani személyes tárgyai, hangszerei, kottái idézik fel. Az alkotók jóvoltából a kiállítás képei az OSZK Jelenkori Fotóművészeti Gyűjteményébe kerültek, így örömmel mutatjuk be a képsorozatból készült válogatást az érdeklődőknek.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.KönyvTÁRlat – Játék a médiában

Irodalmi-kultúrtörténeti programsorozat
2018. január 25. 17 óra
VI. emelet, Díszterem

A KönyvTÁRlat Irodalmi-kultúrtörténeti programsorozat januári rendezvényén a kvízek, rejtvények világába vezetjük a közönséget. Főelőadónk Vitray Tamás, aki a magyarországi televíziózás kezdeti éveitől jelen van a hazai médiában, így a televíziós kvízek történetét belülről ismeri. Az általa vezetett játékokról nemcsak mesélni fog, hanem korabeli felvételeket is mutat. Az előadást követően a magyar sajtóban elsőként megjelent rejtvényeket mutatjuk meg Önöknek, majd az estet a Grund Színház játék tematikájú improvizációs performansza zárja.

További részletek

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Január végén záró kiállításaink

Kiállítás
A kiállítások január 31-ig látogathatók

Két kiállításunkat a hónap végéig látogathatják az érdeklődők. A Plakát- és Kisnyomtatványtár A bőség zavara című kiállítással emlékezik meg 80 éves fennállásáról. A jeles évforduló alkalmából olyan ritkaságokat mutat be a kiállítás: pl. kéményseprő-naptárak, borcímkék, ex librisek, géppuska találati lapok, liftjegyek, táncrendek.
Szintén január utolsó napjáig látogatható a Shakespeare összes műveinek első magyar kiadását bemutató kiállításunk. A magyarországi Shakespeare-kiadás koncepciójának kidolgozója, a munka szakmai tartalmának, biztosítékainak kimunkálója Arany János volt. A kiadás történetét és Arany ebben betöltött szerepét, valamint Shakespeare-fordításait adja közre a tárlat az Arany-emlékévhez kapcsolódóan.

További részletek
Valamint
/>

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.Cipszerek és a reformáció

Kiállítás
A tárlat február 14-ig látogatható
VI. emelet, Kézirattár

A kiállítás a cipszerek (szepességi szászok) történelmébe, a Szepességbe való településüktől kezdődően a 20. századig nyújt betekintést. A kiállítás három tematikus egységre bomlik: az első az általános történeti rész, amelyben néhány híres szepességi város is bemutatásra kerül. Ezt követi a szepességi szászok magyarországi reformációban való szerepének felvázolása, különös tekintettel Lőcse szerepére. A harmadik tematikus egység híres cipszer vagy cipszer származású személyiségekkel foglalkozik.

További részletek
/>/>

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.

A képet a feladó eltávolította.