szerda, április 24Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Május 10. – Madarak és fák napja

Madarak és fák napja 2020

Ez a nap a természet és az élővilág védelmének napja.

Minden év május 10-én ünnepeljük a Madarak és fák napját, mely több mint száz éves hagyomány Magyarországon.

A Föld napjának testvérünnepének tekintjük, célja, hogy  felhívja a figyelmet az  élővilágra és a természetvédelem fontosságára.

A jeles nap közvetlen előzménye a „mezőgazdaságra hasznos madarak” védelme érdekében 1902-ben kötött párizsi egyezmény.

Még ebben az évben Chernel István ornitológus megszervezte az első Madarak és fák napját Magyarországon,

amely Apponyi Albert vallási- és közoktatásügyi miniszter rendelete értelmében került bevezetésre az iskolákban 1906-ban.

A természetvédelem fontossága azóta sem veszített jelentőségéből.

Elengedhetetlen, hogy mindenki figyelmét felhívjuk e jeles napra, hiszen környezetünk védelme mindannyiunk közös feladata.