péntek, június 21Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Bakonybéli geotúra + Lovastábor Döbrönt én

 

 

From: Szarvasház [mailto:szarvashaz@szarvashaz.hu]
Sent: Tuesday, May 30, 2017 3:10 PM
To: Tyukász Tamás <igazgato@neriiskola.hu&gt;
Subject: Májusi hírlevél II. – Bakonybéli geotúra + Lovastábor Döbröntén

 

A képet a feladó eltávolította. Szarvasház logó

2017. május 30.

 

A Bakony barlangjai – Bakonybéli geotúra

 

Bakonybélben úgy tartják, a Tönkölös időjós hegy, ezért ide kapaszkodunk fel először, és megnézzük, milyen idő várható a túrán. A hegy tetején lévő Likas-kő barlang csak egy a sok bakonyi „likaskő” közül, de ez a legkevésbé ismert és látogatott. Ezután egy éles sziklagerinc vezet el minket Bakonyújvár romjaihoz. A Podmaniczkyak ősi fészke rablólovagok galád tetteiről vált híressé! Az Odvaskő-barlang nemcsak geológiai értelemben érdekes helyszín, hanem őstörténeti és történelmi vonatkozásai is jelentősek. Ez az első, írott formában említett barlangunk: nevét közel 1000 éve vetették először papírra (azaz pergamenre) a bakonybéli apátok. Túránk végén a Gerence-völgy szikláin megbúvó ritka páfrányokat és más érdekes növényeket keresünk, mint pl. a turbánliliom, vagy a farkasölő sisakvirág.  

A képet a feladó eltávolította.

Időpont: 2017. június 3. szombat

Találkozó: 10.00 óra, Bakonybél, Pápai úti buszmegálló, GPS: 47.257874, 17.721507

Útvonal: Bakonybél – Tönkölösi-Likas-kő – Bakonyújvár – Gerencepuszta – Odvaskő-barlang – Gerence-völgy – Bakonybél

Táv/szintemelkedés: 12 km/400m

Részvételi díj: 1000 Ft/fő

Előjelentkezés szükséges, e-mail-en (szarvashaz@szarvashaz.hu), vagy telefon (06 30 919 5868), jelentkezési határidő: 2017. 06. 02. 17.00 óra. Kérjük a jelentkezés során megadni a létszámot és a mobiltelefonszámot. A túravezető a jelentkezésről legkésőbb a jelentkezési határidőig visszajelzést küld. A túra minimum 12 fővel indul. 

Vár mindekit szeretettel Czibula György, a Bakony-Balaton Unesco Geopark geotúra-vezetője. 

 

Lovastáborok Döbröntén 2017-ben

 

Idén is lesz egy hetes lovastábor a gyerekek számára Döbröntén, a Hasik Lovardában, június végén és augusztus végén. A részletekért tekintse meg a honlapot!

 

A leiratkozáshoz kattintson ide

Weboldal: www.szarvashaz.hu E-mail: szarvashaz@szarvashaz.hu Cím: 8597 Döbrönte, Fő utca 31.
Adatkezelési nyilvántartási szám: NAIH-79973/2014

A hírlevelet a Gecko hírlevél rendszerrel küldték.


Ha az üzenet nem olvasható, megtekintheti a böngészőben, ide kattintva.