szombat, május 25Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola

Őszi vásár és néptáncház – október 12.

Október 12-én csütörtökön tartottuk az őszi vásárt és néptáncházat az ebédlőben és a tornateremben. Ebben az évben a versenyek és a hosszú hétvégék miatt csütörtökre került át a rendezvény. A vártnál kevesebb árus és vásárló jelent meg. Az idén először ünneplő ruha és köpeny börzét is hirdettünk, hogy lehetőséget kínáljunk a szülőknek a kinőtt, de jó állapotú holmik cseréjére, adásvételére. Legnagyobb meglepetésünkre egyetlen érdeklődő volt csupán. Külön dicséret illeti azonban az 5.a önszerveződő tanulóit, akik a maguk készítette apróságokkal, valamint a süteményekkel szép bevételre tettek szert.

A néptáncházat Mezei Csilla kolléganőnk vezette a kisebbeknek, majd a felnőtteknek felkínált táncoktatásba Tóth Luca Dóra is bekapcsolódott. A zenét egy három fős zenekar biztosította. Sajnálattal láttuk, hogy a gyerekek közül kizárólag az alsós korosztály és az amúgy is néptáncoló 5. évfolyam néhány tagja képviseltette magát, nagyon kis létszámban. A felnőtteknek felkínált lehetőségre is mindössze négy szülő érkezett.